Guidi se singlem Jezinky směřuje za tajemnem

guidi

Tvorba české zpěvačky Giudi, jejíž skladby v posledních letech hraje stále více rádií po celém světě (a dost možná i častěji než ta domácí), se pohybuje zpravidla v teritoriích současné elektronické hudby, které není cizí občas ani trochu spirituálnější pohled. Na novém singlu Jezinky přichází s určitým mytologickým konceptem. Mimochodem, singl je  unikátní tím, že je nahraný acapella, to znamená, že v něm není použitý žádný hudební nástroj, pouze čisté vokály.

Jezinky jako divoženy z našich chmurných krajů, mýtická stvoření, která svádějí lidi, aby se s nimi ztratili v lese. Jde o metaforu, která má představovat naše strachy a obavy. ,,Jsme ztraceni v informacích, dezinformacích, nejistotách a návodech na to, jak žít a co si myslet. Každého člověka ovládají všelijaké strachy, je to zakořeněné hluboko v naší přirozenosti a instinktu přežití. Ale každý z nás své strachy může pojmenovat a může se s nimi naučit pracovat tak, aby jej neovládaly,“ vysvětluje Giudi k tématu skladby.

Giudi – singl Jezinky – cover

K singlu natočila Giudi se svým týmem i videoklip. „Ve videoklipu jako jedna z jezinek lákám diváky do lesa magie, aby si se mnou šli zahrát hru. Ta spočívá v tom, proniknout hluboko do svého nitra. Do své pravdy a imaginace, kde můžeme prožít a následně zpracovat různé emoce a traumata. Moje interpretace Jezinek má tak pomoci se od našich úzkostí osvobodit. Je to takový sebe léčebný proces.”

Pro aktuální klip se Giudi rozhodla propojit s lokální značkou Overall Office, která je v souladu s myšlenkou udržitelnosti a pozitivním příkladem na české scéně v podpoře diverzity. Těm dala zpěvačka k využití a novému nádechu svatební oblek svého manžela. Outfit podporuje post apokalyptický vizuál a také je další rovinou metafory k transformování věcí z minulosti tak, aby pomohly v budoucnosti.

Giudi ráda spolupracuje s různými módními návrháři a umělci z celého světa. Pro outfit ke klipu Icarus se spojila s italskou umělkyní HYDRA, nebo byla oslovena společností s digitální módou DRESSX z Los Angeles.

Režie nového videoklipu se ujal*a JaCobra, se kterým Giudi spolupracovala už na videoklipech Icarus, VisionsNobody. Práce kamer probíhala pod záštitou Jana Moravce, a technické podpory Los Rentalos. S castingem pomohla New Aliens Agency, se kterou Giudi také již dlouhodobě spolupracuje. Mezi interiérovými lokacemi můžete vidět kupříkladu prostor Máj 4. patro v centru Prahy a sídlo společnosti O2 Czech Republic ve Vyskočilově ulici.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE