Hana Zagorová a Štefan Margita – Konečně společně

zagorova margita konecne spolecne

Hana Zagorová a Štefan Margita

Konečně společně

SUPRAPHON ŠANSON, POP

39:18

 

MILAN MENČÍK

 

Hana Zagorová a Štefan Margita, domácí popová hvězda a světová operní stálice, se sešli na jedné desce. Kolekce Konečně společně není složena jen z nových nahrávek, ty jsou v jedenáctce skladeb naopak v lehké menšině. Každý si zazpíval i dvě sólové písně. Zagorová sáhla například k hitu Já nemám strach, který pro ni na poslední řadové album napsal Marek Ztracený. Margita si zase střihl skladbu Máma, respektive verzi Marie Rottrové, jež píseň převzala od Charlese Aznavoura. 

Operní pěvec si dal za cíl vyhnout se na téhle desce při zpívání stylovým manýrám. Z velké části se mu to povedlo, občas je jen v českých textech cítit slovenský přízvuk. K velkým a nutno dodat i příjemným překvapením lze určitě řadit přezpívanou romantickou a snovou Jesennú lásku od Mira Žbirky. Ave MariaMží jsou hity, které jsou známé desítky let. 

Zagorová je už roky výbornou textařkou a mimo diskotékových dupáren typu Mimořádná linka (Praha –Tokio) se ráda pouští do šansonových témat. Ostatně právě šansony mají jasnou převahu i na tomhle albu, jež si stoprocentně najde své místo u fanoušků obou zpěváků a je dobrým lákadlem na jejich velký koncert v pražské O2 areně, který se snad uskuteční v květnu příštího roku. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

HANA ZAGOROVÁ Více než běžná popová zpěvačka

Hana Zagorová patřila už od druhé poloviny šedesátých let k nejvýraznějším postavám tuzemské popové scény. Z té se však tak trochu vymykala. Uplatnila se nejen svým charakteristickým hlasem, ale také jako textařka, herečka a moderátorka. Navíc udělala několik sympatických úkroků k jiným žánrům a o její originalitě svědčí i to, že termín „Nedělej Zagorku“ se stal součástí hovorové mluvy. Rodačka z ostravských Petřkovic…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE