Helmet 21. ledna v Praze

Skupina Helmet – nekompromisně agresivní, zároveň hudebně až puntičkářsky přesná, vznikla na konci 80. let v New Yorku a nikdy zcela nezapadala do typického post-punkového vzorce. Jejich kombinace rozsáhlého hudebního vzdělání, intelektu a brutálního kytarového nářezu byla počátkem 90. let natolik žádaným zbožím, že popularita kapely se začala brzy rapidně zvyšovat a jejich desky jako Meantime (1992) nebo Betty (1994) se navždy zapsaly zlatým písmem do historie “noise rockové” hudby.
Koncem desetiletí postupně padala na jednotlivé členy únava, jak z muziky, tak z ostatních kolegů, což vedlo až k úplnému rozpadu.
Frontman, lídr a hnací motor kapely, zpěvák a kytarista Page Hamilton však naštěstí v roce 2004 značku Helmet znovu obnovil, sice s jiným obsazením, ale se stejnou touhou skládat a hrát hlučnou, razantním zvukem kytar dopředu hnanou, rockovou muziku.
V rámci evropského turné k zatím poslední desce “Dead To The World” dorazí Helmet již tuto sobotu, 21. ledna do Prahy, kde předvede své show v Lucerna Music Baru . Album vyšlo loni v říjnu a naživo z ní fanouškové mohou počítat s několika skladbami – např. Life Or Death, Drunk in the Afternoon nebo vynikající, chytlavou melodií obdařený track Bad News. Samozřejmě dojde rovněž na nesmrtelné klasiky jakými jsou Unsung, In the Meantime nebo Just Another Victim.
Jak je již tradicí u kapel tohoto ražení, Helmet k nám do Česka pozvala agentura D Smack U Promotion. Přijďte včas!
 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box