HIM končí! Poslední tour je přivede do České republiky

Finští lovemetalisté HIM se rozhodli po šestadvaceti letech ukončit kariéru. Frontman Ville Valo se k tomu vyjádřil na oficiálním facebookovém profilu kapely: „Po čtvrtstoletí propojování lásky a metalu jsme cítili, že HIM začali nabírat nepřirozený kurz. Musíme říct adieus, abychom udělali cestu pro dosud neprozkoumané pohledy, vůně a zvuky. Dokončili jsme vzor, vyřešili hádanku a otočili klíčem. Děkujeme vám.“
Skupina ale nekončí okamžitě. Na rozloučenou se rozhodla uspořádat rozlučkové turné s třiceti pěti vystoupeními ve čtrnácti státech. V jeho rámci zavítá 2. prosince do pražského Fora Karlín. Bude se tedy jednat o její poslední zastávku v České republice.
HIM založili v roce 1991 zpěvák Ville Valo, kytarista Mikko „Linde“ Lindström a baskytarista Mikko „Migé“ Paananen. Specifické propojování metalu, gothic rocku a popu dalo vzniknout jejich vlastnímu žánru nazývanému love metal (jmenuje se tak i jejich album z roku 2003). Kapela vydala osm dlouhohrajících desek. Poslední s názvem Tears on Tape vyšla v dubnu 2013.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9hieTGR0djU[/youtube] text: Jiří Štraub

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box