Ikoničtí Crime & the City Solution vystoupí v Praze a Brně

Legendární postpunková formace Crime & the City Solution zavítá díky festivalu Prague Music Performance už 21. června do pražského Lucerna Music Baru a o dva dny později 23. června do brněnského Kabinetu múz. Původně australská kapela, později usazená v Londýně a Berlíně, mixuje s delšími pauzami už 45 let nezaměnitelným způsobem postpunkovou dekadenci a syrovost s prvky kabaretu i šansonu. Mimochodem právě Crime & the City Solution výtečně dokreslili atmosféru jednoho z nejpozoruhodnějších filmů 20. století – Wendersova Nebe nad Berlínem. Song Six Bells Chime nebude chybět ani na playlistu pražského a brněnského koncertu.

Po desetileté odmlce oznámili Simon Bonney a Bronwyn Adams návrat na evropská pódia s jejich novou, v pořadí již šestou a mimochodem příslovečně berlínskou, inkarnací kapely. Nově vytvořená formace právě absolvuje šňůru s názvem History of Crime European Tour 2022, jejíž součástí budou i oba koncerty v Česku. Dodejme, že Crime And The City Solution u nás vystoupili pouze jednou, a to rok po Sametové revoluci. Nyní tedy přichází jedinečná možnost, připomenout si nezaměnitelnou atmosféru přelomu osmdesátých a devadesátých let.

Předprodej vstupenek na oba koncerty v síti GoOut.net. Více informací na www.pmpif.org.

V aktuální sestavě kapely, kterou založil Simon Bonney v roce 1977 v australském Sydney, se sešel výše zmíněný Bonney v roli zpěváka s houslistkou Bronwyn Adams, která zároveň obstarává doprovodné vokály, smyčky a pouští různé „nalezené“ zvuky, vysoce uznávaným australským bubeníkem usazeným v Berlíně Chrisem Hughesem, floridským mistrem syntezátoru a kytary Georgiem Valentinem, v Berlíně usazeným basistou s řeckými kořeny Baronem Anastisem a dlouhodobým spolupracovníkem a přítelem, kytaristou a klavíristou Donaldem Baldiem. Svůj návrat na koncertní pódia po dvacetileté přestávce stvrdili před devíti lety úspěšným albem American Twilight.

Kapela sice začínala v Austrálii, ale za nejslavnější i nejplodnější období je považováno její působení na berlínské scéně na přelomu osmdesátých a devadesátých let. I proto se kapela objevuje ve filmu Wima Wenderse Nebe nad Berlínem. Ostatně jméno Simona Bonneyho najdeme i na soundtracku pokračování ikonického filmu Tak daleko, tak blízko!

 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<