IMODIUM tvrdí muziku! Novinka Tuláci avizuje album i výroční koncert

Foto Jan Liscak mail

V posledních týdnech loňského roku Imodium nejdříve rozsvítili Lampy a následně kapela oznámila změnu v sestavě, když dosavadního bubeníka a zakládajícího člena Kárla nahradil Adam Jánošík (The Atavists). Do nového roku pak skupina okolo Thoma Frödeho vstupuje s rázností hodnou energických rockerů! Nekompromisní singlová novinka Tuláci, kterou doprovází vizuálně působivý klip, naznačuje chemii nové sestavy a zároveň je další ochutnávkou z připravované albové novinky. Tu čtyřčlenná parta pokřtí 4. 4. 2024 v pražském Foru Karlín, kde zároveň oslaví s fanoušky 20. výročí vydání eponymního debutu.

videoklip Tuláci:

„V roce 2024 naše kapela oslaví 20 let od vydání debutového alba. Založili jsme ji původně jako tři čtrnáctiletí kluci. Daleko dávno jsme čtyřčlenná parta, ve který jsme odehráli stovky koncertů. Dostali se na různá místa, od věznice po O2 arénu. Potkali tisíce skvělých lidí a užili si šílený legrace! Taky jsme ale založili rodiny a přestali myslet jen na sebe! A proto vám oznamujeme, že se Kárl rozhodl nepokračovat dál v kapele. Taková rozhodnutí jsou nejtěžší v životě, učinit ho ale musel. Naše přátelství je pevný jako skála a na tom se nikdy nic nezmění! Kárl rozhodně bude ve Foru Karlín a bude pro něj završením naší dvacetiletý práce! A kdo naskakuje do tohohle vlaku? Ano, náš dlouholetej blízkej kamarád Adam Jánošík, kterýho znáte ze skvělých The Atavists!“ vysvětlili Imodium změnu za bubny na sociálních sítích.

Atmosféru i vzájemné souznění v kapele víc než výmluvně charakterizuje kromě vyjádření výše i právě zveřejněný singl. „Čím jsme starší, tím víc paradoxně vnímáme při tvorbě volnost. Věci se dějí tak, jak je momentálně cítíme. Imodium svůj zvuk dávno našlo, jen ho teď trochu upgradovalo příchodem Adama! Má jiný styl hry a přemýšlení nad tvořením jako takovým. Na albu bude minimálně jedna píseň kompletně od něj,“ komentuje Thom novinku, která chytne parádním rockový zvukem i refrénem, jejž z hlavy jen tak nedostanete.

To vše výborně dokresluje doprovodný klip, který má podobně jako ten k předchozímu singlu Lampy na svědomí duo mladých filmařů Honza Kašpar (produkce) a Chaply Rzblz (režie, kamera). „Tentokrát jsme chtěli čistě ‚image‘ video, jednoduše ukázat kapelu v nové sestavě. Chaply ale zavolal, že element ‚femme fatale‘ je pro něj dost nosnej a že by tam nějakou rád měl. Proto je tam ještě jeden důležitý prvek, a tím je krásná Vlasta Ulrichová,“ říká k videu basák Ronoon.

Jak již bylo naznačeno výše, Tuláci jsou po Lampách a předloňském počinu Střepy Tepy feat. Žanet. již třetím singlem z připravované desky, která by měla spatřit světlo světa během letošního jara. „Souběžně s albem, posbíraným z demáčů z předchozích tří let, kdy jsem především já v tichosti točil ve svém studiu vlastní nápady, intenzivně pracujeme na našem výročním koncertě. Scéna se právě vytváří a oslovujeme hosty, které bychom brzy rádi oznámili. Aktuálně můžeme navíc prozradit, že vznikne i dokument, opět s jedním poselstvím. Rádi bychom řekli, zejména mladým lidem z kapel, že to jde. Že i klubová kapela může dosáhnout jistých, na první pohled nemyslitelných vrcholů,“ dodává Thom.

Chcete-li být u jednoho takového vrcholu přítomni, vstupenky na dosud největší samostatný koncert Imodia pořídíte v prodeji sítě Ticketmaster zde: https://www.ticketmaster.cz/event/imodium-20-let-vstupenky/47565

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE