Iron Man – Hail to the Riff

iron man hail to the riff

Tak tohle je vzpomínkové album pro všechny milovníky nadčasových riffů ve stylu Black Sabbath! Stojí za ním jejich velký obdivovatel Alfred Morris III., který z původně revivalového bandu vzniklého údajně na základě poslechu desky Paranoid vytvořil kapelu Iron Man. Kytarista, o němž jeho příznivci tvrdili, že je nejlepším na scéně hned po Tonym Iommim, zemřel před třemi lety. 

Jeho i Iron Man nyní připomíná živá nahrávka pořízená v červenci 2014 na festivalu Castle of Doom v italském Pagazzanu. Rozhodně je to zajímavý poslech. Na jediné oficiální koncertní nahrávce Iron Man (v roce 2006 se ještě objevila ilegální Iron Man: Live in Cincinnati) nečekejte žádné bohaté aranže nebo hudební složitosti. Je to lahůdka pro milovníky syrového metalu s riffy holými jako uschlé stromy po pořádné vichřici. Na přitažlivosti zaznamenaného vystoupení s peckami Sodden with Sin nebo South of the Earth má velký podíl i dobrá forma zpěváka Dee Calhouna. Člověka až napadá, proč po něm nezkusili sáhnout Black Sabbath v různých dobách hledání vokalistů po odchodu Ozzyho Osbournea. 

Živák Hail to the Riff je rozhodně důstojnou poctou uznávanému kytaristovi metalové scény z triumfálního vystoupení na Apeninském poloostrově. Na závěr záznamu koncertu Iron Man, kteří cestovali po světě s kapelami Cathedral a Pentagram, najdeme dvě skvělé „černé“ pecky, titulní skladbu jejich debutového alba z roku 1993 Black Night a jako studiový bonus dosud nevydanou Black Morning z období naopak poslední desky South of the Earth. Je známo, že Morris byl jedinou konstantou v často se měnící sestavě, na Hail to the Riff hraje zřejmě ta nejlepší. 

Iron Man
Hail to the Riff
ARGONAUTA RECORDS 75:23
DOOM METAL
ROMAN JIREŠ (ČTK)

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE