ISLAND MINT vydává album IRREALITY a zve na křest

Pražská kapela Island Mint vydává novou desku Irreality. Na ní představuje deset skladeb, ve kterých spojuje tradiční písničkové formy s osobitou lo-fi estetikou. Spolu s albem vychází i videoklip k titulní skladbě, kde v hlavních rolích vystupují dva šneci a brouk. Nové album kapela pokřtí 27. května v karlínském Přístavu 18600.

„Irreality je taková mozaika pocitů a snů, které jsem zaznamenal v průběhu posledních dvou let bez hlubšího záměru. Snažil jsem se z nesourodosti udělat přednost, najít cestu, jak všechny skladby slepit dohromady. Představuju si to jako snovou krajinu, kterou člověk prochází a nikdy neví, jaký příběh ho čeká na dalším kroku,“ popisuje Matyáš. Tuto krajinu ztvárnil i výtvarně v podobě modelu, který se objevuje na přebalu desky i ve videoklipu k titulní skladbě Irreality.

Album vznikalo v úzké spolupráci s hudebníky Jakubem Bolbolem (kytara), Ondrou Lahodou (bubny), Tomášem Kovaříkem (basa) a Honzou Podskalským (doprovodné vokály) za pomoci Honzy Vančíka, který se postaral o náběr a mix. Charakteristická prosluněnost a zasněnost tvorby Island Mint na novém albu nechybí, žánrově ale od indie psychedelie zabrušuje i do jiných oblastí, objevují se tu prvky latinskoamerické hudby, shoegazeu nebo folku.

„Je to rozhodně nejpopovější deska, na které jsem kdy pracoval. Ale zároveň jsem získal sebevědomí nechat vyniknout vlastní divnost a objevovat nejrůznější polohy, ať už co se týče zpěvu, songwritingu, nebo postupů při nahrávání,“ shrnuje Adámek. Album kapela nahrála v  DIY studiu Klánovka. Nebudou na něm chybět ani dříve vydané singly Pool a Music of the Spheres. Irreality vychází 20. května na DIY labelu Sunstream Records. Následovat bude křest, šňůra letních festivalů a podzimní klubové turné.

Island Mint se na české scéně objevil poprvé v roce 2020 s vydáním EP Hazy Days. Projekt je spojen se zpěvákem a kytaristou Matyášem Adámkem. Poznávacím znamením je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem. V létě 2021 se z Island Mint stala pětičlenná kapela, která si získala řadu fanoušků zejména svými zábavnými a pohodovými koncerty.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box