Ivo Bič vydal singl Obrátiť list

Někdejší zpěvák hudební skupiny Peter Bič Project Ivo Bič přichází s druhým sólovým singlem. Prostřednictvím lyrics videa do života uvedl píseň Obrátiť list.

Sympatický Košičan, Ivo Bič, se vydal na sólovou dráhu po odchodu z kapely Peter Bič Project. Pilotní singl, který odstartoval jeho novou hudební cestu – Unavený – nabídl začátkem roku 2020, těsně před událostmi, které nejen kulturní obec otočili vzhůru nohama. Svou druhotinu, skladbu s názvem Obrátit list, mimochodem opět v slovenském jazyce, zveřejnil prostřednictvím lyrics videa uplynulý víkend.

„Skladba Obrátiť list vznikala na etapy. Pôvodne bol text plánovaný na inú hudbu, no nesedel, tak som začal na novo od textu smerom k hudbe a to už dávalo väčší zmysel,“ říká Ivo Bič.  Píseň se nahrávala v Randal Production se Zolim Tóthom, na zrodu písně participoval i bubeník Jožko Zima. Ruku k dílu však přiložily i dámy. „Text pre mňa napísala textárka a herečka Adriana Krúpovana, námet je od mojej ženy, Katky. Nie je to však odrazom nášho vzťahu, keďže aj po naspievaní skladby, aj po pandémii sme stále spolu a náš list sme ešte neobrátili, naopak, píšeme naň ďalšie príbehy…,“odhaluje výrokem zpěvák část svého soukromí. Do novinky se však zapojila i třetí žena:  „Ági Tóth Čírová vďaka svojmu citu pre hudbu vložila do piesne kúsok seba a Zolimu pomohla pieseň produkovať,“ dopňuje Košičan.

A o čem skladba vlastně je?  Možná by se prvoplánově mohla jevit jako rozchodová písnička, ale Ivo Bič poukazuje na širší záběr významu skladby. Vždy sa snažím myslieť a vyjadrovať vo viacerých rovinách, vo viacerých pohľadoch. Pieseň môže byť o ukončení vzťahu,  no aj o živote, v ktorom sa treba posúvať, neupínať sa na problémy z minulosti a ísť a žiť ďalej, Obrátiť list,“približuje. „Myslím,že to korešponduje aj s uplynulou dobou vo svete. Ľudia chcú a potrebujú obrátiť list a posunúť sa ďalej z pandémie do normálneho, verím, že aj nového života…,“  doplňuje zpěvák.

Košický zpěvák poslední měsíce nelenil a poctivě pracoval na nové produkci. „Ak bude situácia okolo koronavírusu a opatrení priaznivá, do konca roka by som rád vydal svoj sólový album. Uvidíme ako sa situácia vyvinie,“ hovoří Ivo. Zpěváka lze v nejbližší době vidět v roli porotce v pěvecké soutěži Zpěv Bez Hranic. „Teším sa, že mám tú česť byť v porote v tejto súťaži. Finálové kolo bude 24. júna v Košiciach na Dominikánskom námestí, kde aj krátko vystúpim. V pláne má aj koncerty počas leta. Všetko závisí aj od uvoľňovania opatrení, respektíve minimálne zachovania aktuálnej situácie,“ odhaluje své vystoupení a plány.

Píseň Obrátiť list:


Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<