Jack White vydává nové sólové album i s Dvořákovou Humoreskou

V pátek 23. března vyšlo nové, v pořadí třetí, sólové album amerického muzikanta, skladatele, zpěváka, producenta a “kdovícovšechnoještě” Jacka Whitea, jenž se do povědomí posluchačů zapsal již kdysi jako leader dua The White Stripes.
Deska nese název Boarding House Reach a obsahuje třináct skladeb. Natáčela a připravovala se v několika studiích (Sear Sound v New Yorku, Capitol v Los Angeles a také ve Whiteově vlastním Third Man Studio v Nashvillu) a Jack si k jejímu nahrávání přizval také více než dvacítku hostů.
Zajímavou pikantérií pro českého posluchače může být závěrečná skladba Humoresque, jež je svébytně pojatou verzí  Humoresky hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Jack White k této skladbě v jednom z rozhovorů poznamenal, že její nastudování pochází z notového zápisu, který ve věznici Alcatraz pořídil legendární Al Capone.
Video pod článkem je k sedmé položce playlistu desky, skladbě Over And Over And Over. Písni, o níž Jack White říká, že byla napsána už v roce 2005 pro The White Stripes, ale ti ji nakonec nehráli. Stejně jako se o ní uvažovalo do repertoáru další z Whiteových kapel The Raconteurs, ale ani tam se nakonec nedostala. Nahrána byla tedy až nyní.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ShCRN3tFy80[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE