Jakub Hübner a jeho princezny – Z pohádky do pohádky

Jakub Hubner a jeho princezny Z pohadky do pohadky

Současná temná doba si žádá pozitivní věci a písničky z pohádek mohou být jednou z nich. Vždyť Češi jsou pohádkový národ už odpradávna. Některé z nich se promítají i více než padesát let a stále vznikají nové. Součástí jsou i písně, jež mnohdy zlidověly. Troufnout si je nově přezpívat chce odvahu. Mnohokrát to totiž dopadlo velmi tristně, ale muzikálový zpěvák Jakub Hübner má kolem sebe tým zkušených lidí, který ví, jak na to. 

Především odmítá jednoduchý syntetický hudební základ, takže se na nahrávkách podílí nástrojově mnohovrstevnatý orchestr CMPO, jenž skladbám, které byly vybrány doslova v celé své historické šíři, dodává slušivý jednotící kabát. Samotný výběr písní je také propracovaný od těch opravdu velmi starých klasických (Rozvíjej se poupátko nebo Jen vám píseň svou zpívám, jejíž melodii, v originále nazvanou One Song, u nás už dávno zpíval Waldemar Matuška pod názvem Zpívám, pro tebe zpívám) až po ty aktuální (Mně se zdá, že svítá nám z animované pohádky Na vlásku). Jedna z těch nových je i Chcem znamenie, kterou spolusložila a nazpívala Dara Rolins pro pohádku Sedmero krkavců, a to je jediný krok vedle, protože se k Hübnerovi prostě nehodí hlasově ani celkovým vyzněním. 

Na desce je vidět, že to není žádný low budget projekt i díky množství duetů s muzikálovými zpěvačkami Dashou, Natálií Grossovou, Soňou Jungovou či Michaelou Štikovou Gemrotovou. Nejsou na ní jen písně pohádkové, ale i muzikálové. Hned úvodní Sbírka snů vám bude povědomá, Bartákovu melodii totiž nazpíval už Jakub Smolík pod názvem Neodcházej a na albu je opatřena novým textem Michaela Prostějovského (jinak producenta celé desky). 

Pestré album doplňuje i povedený animovaný booklet s množstvím informací o interpretovi a projektu. Hübner má pro tento typ skladeb příjemně posazený hlas, jenž jemně laská ušní bubínky a dokáže se i rozparádit v Saxáně. Deska vychází nejen ve formě CD, ale netradičně i podepsaného USB jak ve formátu wav, tak mp3. Z tohoto alba nebudou mít radost jenom děti, ale také dospělí. 

 

Jakub Hübner a jeho princezny

Z pohádky do pohádky

MUSICAL-MEDIA MUZIKÁLOVÝ POP

41:07

MILAN MENČÍK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE