Jamaron a jejich Nepatrný ztráty!

Ztraty promo 5 Lucas Kozel

Je tomu už nějaký ten pátek, co pražská skupina Jamaron vydala úspěšné album Generace. Novou, rockovější kapitolu své cesty otevírají Jamaron singlem “Nepatrný ztráty”, který reflektuje vpád ruských vojsk na Ukrajinu. Skupina se s odstupem času vrací k tématu, s jehož zpracováním řada umělců přispěchala neprodleně po vypuknutí bojů na Ukrajině. Bezpráví celého konfliktu dle slov autora písně stále trvá a je ho třeba připomínat právě ve chvíli, kdy pro většinu zevšední. Singl doprovází videoklip. “Píseň potřebovala svůj čas a trvalo rok, než jsme ji vydali” komentuje Jakub Dostál, který je autorem hudby i textu. “Tajně jsme doufali, že až song vydáme, nebude už aktuální…ale téma je bohužel stále mezi námi a i když pro někoho zevšednělo, ve mě vyvolává silné emoce, které prostupují celým textem singlu dodává frontmanka Marie Dostálová. “Bylo by velmi účelové přispěchat s písní na podporu Ukrajiny pár dní po začátku konfliktu, to ale není náš styl”, dodává nejstarší ze tří sourozenců Ondřej Dostál. “Raději si počkáme, než naše skladba dozraje a pak ji pustíme ven se vší parádou”, doplňuje.

Na skladbě Nepatrný ztráty se mimo jiné podílel i baskytarista Filip Karlík, který v pětičlenné sestavě naplňuje roli producenta. Po albu Generace, nahrávaném ve studiu SONO Records se skupina rozhodla natočit další skladbu ve studiu Damiána Kučery, kterého doporučil bubeník Václav Hejda. Jamaron se nyní snaží osvěžit zvuk nahrávek a zároveň propracovat image skupiny, jak dokládá nový videoklip.

VIDEOKLIP:

Skupina ve videoklipu představuje nový světlejší vizuál prezentovaný frontmankou Marií. Dle slov skupiny se v průběhu tohoto roku fanoušci dočkají hned několika nových singlů, a jak celá pětičlenná formace předesílá, je možné, že že na podzim se mohou těšit i na oslavy výročí 10 let od založení skupiny. Jamaron je možné si naživo poslechnout v rámci letní koncertní série Majálesů napříč republikou, ale samozřejmě i na jiných letních festivalech, jejichž seznam najdete na webu skupiny.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE