Jamaron v novém singlu přitvrzuje a bojuje proti šikaně

jamaron2

Sourozenecká skupina Jamaron před nedávnem vydala singl „Nepatrný ztráty“, který se její dosavadní tvorbě vymykal jak hudebně, tak jeho poselstvím. Nyní na něj navazuje novinkou s názvem „Outsider“. Kapela v ní ještě více přitvrzuje a ukazuje, že přímočarý rock není okoukaná záležitost z minulého století. Tematicky posluchače během prázdnin přenese zpátky do školního prostředí. Píseň se totiž točí kolem křehkých vztahů na základní škole, kde jsou studenti často bez vlastního přičinění pasováni do rolí oblíbenců či naopak černých ovcí. Singl doprovází videoklip, kapela se dílem vymezuje proti šikaně.

Kapela v songu „Outsider“ značně přitvrdila a její členové jsou z výsledku naprosto nadšení. „Časy, kdy frčely Motörhead jsou sice pryč, ale myslím, že “strýček Lemmy” by z nás měl radost a dvojkopák má pořád co říct,“ říká k novému singlu manažer a aktivní člen skupiny Ondřej Dostál.

„Kopák jako z Overkill a Ondra zní jako Milan Špalek z Kabátů, je to prostě k…a pecka”, nešetří chválou autor songu Jakub Dostál. „Během natáčení klipu jsme vtipkovali, že upravíme psaný název naší skupiny na Jamäron”, doplňuje frontmanka Marie Dostálová, která se ve videu objevuje v odvážném kostýmu, vymodelovaném z bílé lepící pásky.

Natočení videoklipu má na svědomí Tom Tejkl, který se skupinou Jamaron spolupracoval už na minulém singlu Nepatrný ztráty. Tematicky se vše točí kolem šikany (nejen) na základní škole. „Jako spoluautor textu jsem se chtěl vcítit do role černé ovce na základní škole, která je mimo kolektiv a rotují jí v hlavě pochyby, zlost a bojuje se svým sebevědomím,” vysvětluje záměr Ondřej Dostál. „Původně jsem text rozepsal o pocitech mladistvého studenta, který chce vyvraždit celou střední školu kulometem, ale nakonec jsme zvolili mírnější, i když podobné téma”, doplňuje Ondřej. „Skladbu jsme jako historicky první textovali všichni tři sourozenci společně a myslím, že to na výsledek mělo jen pozitivní vliv”, pokračuje kytarista Jakub Dostál. „Nebylo to sice snadné, ale myslím, že v tomto tvůrčím procesu budeme pokračovat”, uzavírá Marie.

V písni Outsider je zřejmá energie skupiny. Kapela Jamaron, která se pomalu vynořuje na světlo české hudební scény a podle statistik patří mezi dvacítku nejposlouchanější tuzemských rockových kapel, nehodlá svoji cestu k vyprodaným klubům zastavit. Navíc nedávno oznámila, že v pražském Lucerna Music baru oslaví 25.10.2023 10 let od prvního společného vystoupení.

Videoklip Outsider:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE