JAMES HARRIES vydává album a vyráží na koncerty

James Harries Marek MusilTranzistor20231web

James Harries vydává intimní album Hiraeth (hyrajth) nazvané poetickým velšským slovem, které vyjadřuje hlubokou touhu po domově. V Čechách chystá několik jarních koncertů, ale těší se i na letní festivaly a evropské turné. K titulní písni „Diamond Girl“ vznikl videoklip, kde si zahrála vedle Harriese populární herečka Judit Pecháček (Bárdos) a vychází zároveň s albem.

YT video:

Na novince vyniká Jamesovo ryzí písničkářství, ale i zkušenost s filmovou hudbou. Oproti předchozím nahrávkám se tentokrát rozhodl pro akustičtější polohu, kterou v několika písních podporují vokály Amélie Siby, violoncello hráče České filharmonie Jana Kellera, kytary Josefa Štěpánka nebo bicí Romana Víchy.

Desáté řadové album Jamese Harriese obsahuje deset nových skladeb a je pravděpodobně jeho nejvyzrálejší nahrávkou. K okolnostem vzniku alba Harries dodává: „Velšské slovo ‚hiraeth‘ v sobě spojuje hlubokou touhu po domově s nádechem nostalgie. Nemá přesný překlad, ale já to cítím tak, jako by ten domov ani nebyl skutečný. Takové pocity ve mně vyvolával chaos kolem brexitu a pak odloučení během pandemie. Jako bych nikam na světě nepatřil a slovo ‚domov‘ mě jenom mátlo.“

K titulní písni „Diamond Girl“ vznikl videoklip, kde si zahrála vedle Harriese populární herečka Judit Pecháček (Bárdos). Za vznikem videa a režií stojí Jamesův fanoušek, hudebník Petr Lexa.

„S Jamesem jsme si už před lety u piva slíbili, že mu jednou natočím klip. A tak to konečně klaplo. Diamond Girl je silná, intimní a emotivní věc, a přesně to jsem se snažil dostat i do klipu. Věřím, že se nám to povedlo, a to hlavně díky senzační Judit, která Jamesovu diamantovou dívku ztvárnila fantasticky. Až jsem se na place za kamerou dojal, když jsem ji viděl hrát. Úžasná zkušenost. Už se těším na další pivo s Jamesem, ať můžeme naplánovat i budoucí klipy (smích),“ říká o spolupráci Petr Lexa.

Album Hiraeth vydává label Tranzistor v pátek 24. února 2023 digitálně i na CD. K novince chystá písničkář první část koncertů po české republice s kapelou i sólo. Na podzim pak bude pokračovat po evropských zemích a vrátí se na další část do České republiky.

29. 3. Liberec, Lidové sady

31. 3. Děčín, Garage

1. 4. Teplice, JazzTep

12. 4. Praha, Malostranská beseda

13. 4. Vysoké Mýto, M-klub

20.4. Hradec Králové, U Stolu

27. 4. Karlovy Vary, Paderewski

10. 5. Plzeň, Měšťanská beseda

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JAMES HARRIES Na pivu s Krylem

V Česku pobývající britský hudebník James Harries vydal album Hiraeth s deseti písněmi, jež se liší od starších skladeb Superstition, Salvation nebo Lights úspěšných v tuzemských hitparádách. Oproti předchozím vyprodukovanějším nahrávkám se tentokrát rozhodl pro akustičtější polohu, kterou v několika písních podporují vokály Amélie Siby, violoncello hráče České filharmonie Jana Kellera, ve dvou kytary Josefa Štěpánka nebo…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE