Janek Ledecký – Sliby se maj plnit…live

janek ledecky

Janek Ledecký

Sliby se maj plnit…live (CD+DVD)

ICE MUSIC

POP, ROCK

1:45:30

Milan Menčík

 

Vánoce jsou u nás spojené hlavně s Karlem Gottem, ale už více než dvacet let i s Jankem Ledeckým. U něj to začalo nevinně v roce 1993, kdy na druhé sólové album Právě teď natočil vánoční píseň Sliby se maj plnit o Vánocích. Ta se stala megahitem a vydavatelství Ledeckého přesvědčilo, aby k ní přitočil dalších devět skladeb. O tři roky později tak vydal ryze vánoční desku, jež ukázala, že vánoční písně skládat umí, že je v nich těch klišé daleko méně než u jiných a poslouchají se příjemně. 

Začal jezdit na pravidelná vánoční turné, na jednu z reedic alba v roce 2007 přidal další dva kousky Pár škrábnutíTy spíš a vyprodané koncertní sály ukazují, že lidi každoročně se opakující koncertní šňůry se stejnými písničkami neomrzely. Ledecký vydal koncertní verzi této slavné nahrávky už v roce 2017, nyní ji však doplnil o DVD nosič. 

Je na něm záznam koncertu z pražského divadla Hybernia, který se konal v roce 2017. Jelikož ale otec naší slavné olympioničky tyto koncerty pojímá tak, že v první polovině hraje většinou své sólové hity a až po přestávce se všichni převléknou a přijde na řadu svátečnější část, bylo nutno stříhat a trošku žonglovat s bonusy. Už v první části totiž zazněly Nejdelší noc, Září hvězda září a anglická koleda 12 Days of Christmas. Ta se řadí k nejveselejším částem koncertu a z výše zmíněných důvodů se právě tyhle tři písně objevují na nosiči jako bonus. K nim patří i povídání o tom, kterak u Ledeckých o Vánocích hořelo a jak správně surfovat. Vtipná je i klasická koleda Štedrej večer nastal, zafoukaná celým ansámblem na hrdla láhví. 

Jinak samozřejmě na DVD i CD zazní kompletní vánoční setlist a nutno dodat, že má krásnou atmosféru. Decentním svícením počínaje, výbornou kapelou konče. Jen té elektrické kytary je oproti studiovým nahrávkám přece jenom víc, přičemž Vánocům sluší spíše akustický zvuk. 

Digipack má krásný vizuál, booklet plný parádních fotek a Ledeckého osobních poznámek ke všem členům kapely. Jedno je však třeba doplnit. Ledecký dokázal, že umí psát vkusné vánoční písně, a nyní je už nejvyšší čas, aby doplnil i nové.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE