Japonská kapela Shonen Knife má na květen v plánu i strahovskou Sedmičku

Japonská pop punková kapela Shonen Knife už má na hudební scéně ledacos za sebou. Aby také ne, když má v rodném listě zapsáno jako rok založení 1981, kdy ji v Osace daly dohromady sestry Naoko a Atsuko Yamano.
Do širšího posluchačského povědomí se tento dívčí band zapsal již na počátku devadesátých let, kdy si je jako předkapelu na společné turné vybral Kurt Cobain a Shonen Knife tak sdílely jedno pódium s Nirvanou.
Nyní se po nějaké době vracejí zas jednou i k nám, aby v neděli 12.května zahrály v pražském Klubu 007 na Strahově.  Spolu s nimi se na koncertě představí také domácí Black Tar Jesus.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

KDE SI TO PŘEČTEME? Tištěná média v devadesátých letech

Poslední část trilogie o hudbě a dění kolem ní v devadesátkách se bude týkat šíření informací v tištěných časopisech a knihách. Se společenskými změnami se totiž roztrhl pytel s všemožnými pokusy vytvořit český Melody Maker nebo Rolling Stone (byť zrovna ten u nás krátce, od dubna 1999 do května 2001, v české mutaci i vycházel). A v publikacích věnovaných slavným kapelám si fanoušci (a leckdy i autoři) často…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE