Jaromír Löffler – Ty a já – Equal

jaromir loffler ty a ja equal

Interpret: Jaromír Löffler

Album: Ty a já – Equal 

Vydavatelství: vlastní náklad

Žánr: soul

Stopáž: C49:26 (CD 1), 50:07 (CD 2)

Autor recenze: Vladimír Motýlek Savec

Počet znaků:  1502  ( max 1200 )

 

Recenze:

Hrají první tóny první desky a já si říkám: Sakra, Joe Cocker vstal z mrtvých a ještě k tomu se naučil česky! Jenže podobným chraplákem vládne i Jaromír Löffler. Kdo to je? Dříve, před emigrací, člen kapel The Bluesmen, The Flamingo. Pak se stal jedním z „otců“ ostravského soulu, jehož „matkou“ byla Marie Rottrová. Nyní je zpěvák, hudební skladatel a producent.

A právě soulové tyhle desky jsou. Jediný zásadní rozdíl mezi nimi je jazyk textů (podle vzoru berná mince). Shodují se v sedmi písních. Ty a já – Equal, Královna noci – Non until midnight, Noční vlak – Bluestrain, Dva metry – 6feet, Obraťme list – Reset, To se ti jen zdá – One day, Pořád s tebou – Lost. Tak proto se mi při poslechu alba Equal zdály písničky známé. A to jsem ještě další dvojče objevil ke konci druhého cédéčka. Jinak jde o nahrávky šlapající kapely v základní sestavě. Tvoří je zvukově měkká, jinak ale pevná baskytara, ukázněné bicí, nezkreslená elektrická kytara a varhany povětšinou držící nějaké to kilo. Občas je lze zaslechnout klavír (patrně Emil Viklický), občas se přidají dechy. Muzika je takříkajíc na pohodu, a pokud se chcete něco dozvědět, zaposlouchejte se do textů.

Z kusých informací obsažených na jednoduchém papírovém obalu se dá tušit, že nahrávky pro obě alba vznikaly v době první vlny (víte čeho). To potvrzují texty k písním Dva metryAž to jednou přejde i s jejich anglickými mutacemi. A podle internetových zvěstí je možné, že muzikanti nikdy nebyli při nahrávání na stejném místě. Inu jiná doba. Ale muzika je to dobrá.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE