Jaromír Nohavica – Máma mi na krk dala klíč

nohavica mama mi na krd dala klic

Název: Máma mi na krk dala klíč

Autor: Jaromír Nohavica

Vydavatel: Jaromír Nohavica

Stopáž: 41:00

 

Říká se, že čím je člověk starší, tím více se vrací do minulosti, do starých časů a dětství. Potkalo to i Jaromíra Nohavicu na jeho nové desce Máma mi na krk dala klíč. Vůbec však nedevalvuje to, co napsal kdysi, naopak ze své starší, syrovější a sdělné tvorby vychází a přirozeně navazuje na to, jak moc přesvědčivý, upřímný a opravdový písničkář je. 

Úvodní eponymní skladba je alegorií na smíření se s odchodem nejbližších, což není podáno vůbec povzbudivě, ale přesto z textu nevyplývá ani zrnko zmaru. Album je vzhledem ke všem okolnostem a událostem, které se během poslední doby kolem umělce i nás odehrály, naprosto důstojné a pro vtip i smutek jde vždy se vkusem. 

V písni Je ti to líto Nohavica smutní nad marností života s možná opodstatněnou, ač zavrhovanou sebelítostí, v Zestárli jsme lásko se povznáší nad neodvratným stářím a životní kontinuitou. Vtipné jsou Staré dobré časy, jež z desky vybočují možná neortodoxními, avšak trefnými rýmy týkajícími se dob minulých i současných. 

To, co si autor myslí, hledejme mezi řádky. To, co je na tom pravdy, hledejme i v sobě. Album Máma mi na krk dala klíč je krásné i přes jednoduchá aranžmá a popěvky, které jsou tak chytlavé, jak jsme u Nohavici zvyklí.  

Gabriela Stašová

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE