Jedna z bluesových hvězd, kytarista Buddy Guy, míří do Prahy

Velká bluesová událost se chystá do Velkého sálu pražské Lucerny. V rámci svých vcelku ne až tak častých výjezdů do Evropy a připraveného krátkého listopadového turné tam totiž ve čtvrtek 8. listopadu zavítá fenomenální kytarista a jedna z největších žijících hvězd blues Buddy Guy.
Jedná se o vůbec první koncertní návštěvu Buddy Guye v České republice v jeho dlouhé a bohaté hudební kariéře. Jeho vliv na kytarovou hru bluesové, ale i rockové scény, je zcela nepopiratelný. Jako jeden ze svých vzorů jej uvádějí takové kytarové veličiny jako třeba Jeff Beck, Eric Clapton, Keith Richards nebo Jimmy Page a nějaké ty triky od něj odkoukával i Jimi Hendrix.
Buddy Guy je držitelem mnoha ocenění. Má na kontě osm cen Grammy, nespočet Blues Music Awards, je členem Bluesové i Rock´n´rollové síně slávy a že mu to hraje skvěle i v jeho 82 letech, dokazuje kupříkladu aktuální album s názvem The Blues Is Alive And Well.
Koncert pořádá pražská agentura Liver Music ve spolupráci s mezinárodním hudebním festivalem Blues Alive Šumperk.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nMjGeKI-YC8[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE