Jerry Cantrell zahraje v Praze i songy Alice In Chains

V Praze ve středu 29. června vystoupí v Lucerna Music Baru v rámci svého sólového turné kytarista a zpěvák Jerry Cantrell, známý především jako hlavní tvůrčí mozek Alice In Chains, ikony grunge 90. let. S Alice In Chains hrál Cantrell v ČR už několikrát, naposledy v Praze před třemi lety, sólově zde bude vystupovat vůbec poprvé.

Ačkoliv evropské turné, kterému předcházelo úspěšné americké, má za cíl především propagovat aktuální sólové album Brighten, na němž se typický Cantrellův rukopis mísí s countryovými a jižanskými vlivy, fanoušci Alice In Chains si rozhodně přijdou na své. Zhruba polovinu Cantrellova koncertního setlistu totiž tvoří skladby téhle známé kapely. Jerry Cantrell napsal pro Alice In Chains hudbu i texty k většině hitů, a tak v rámci jeho sólového koncertu určitě zazní Them Bones, No Excuses, Rooster či Man In The Box. Cantrell zahraje také několik skladeb z dnes už dvacet let staré sólovky Degradation Trip, která se klasickému zvuku Alice In Chains velmi blíží.

Protože Cantrellovu tvorbu, ať už s Alice In Chains nebo sólovou, si lze těžko představit bez navzájem se proplétajících harmonických vokálů, v jeho koncertní sestavě mu se zpěvy vydatně pomáhá Greg Puciato, frontman dnes už neexistující kultovní kapely Dillinger Escape Plain. Z ní pochází i Cantrellův bubeník Gil Sharone, který též bude na pražském koncertě hrát. Na pódiu je doprovodí druhý kytarista Tyler Bates (ex Marilyn Manson), baskytarista Greg Adrian, který je vyhledávaným studiovým muzikantem, klávesista Jason Achilles a hráč na steel kytaru Michael Rozon.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se