Jerry Cantrell zahraje v Praze i songy Alice In Chains

jerry

V Praze ve středu 29. června vystoupí v Lucerna Music Baru v rámci svého sólového turné kytarista a zpěvák Jerry Cantrell, známý především jako hlavní tvůrčí mozek Alice In Chains, ikony grunge 90. let. S Alice In Chains hrál Cantrell v ČR už několikrát, naposledy v Praze před třemi lety, sólově zde bude vystupovat vůbec poprvé.

Ačkoliv evropské turné, kterému předcházelo úspěšné americké, má za cíl především propagovat aktuální sólové album Brighten, na němž se typický Cantrellův rukopis mísí s countryovými a jižanskými vlivy, fanoušci Alice In Chains si rozhodně přijdou na své. Zhruba polovinu Cantrellova koncertního setlistu totiž tvoří skladby téhle známé kapely. Jerry Cantrell napsal pro Alice In Chains hudbu i texty k většině hitů, a tak v rámci jeho sólového koncertu určitě zazní Them Bones, No Excuses, Rooster či Man In The Box. Cantrell zahraje také několik skladeb z dnes už dvacet let staré sólovky Degradation Trip, která se klasickému zvuku Alice In Chains velmi blíží.

Protože Cantrellovu tvorbu, ať už s Alice In Chains nebo sólovou, si lze těžko představit bez navzájem se proplétajících harmonických vokálů, v jeho koncertní sestavě mu se zpěvy vydatně pomáhá Greg Puciato, frontman dnes už neexistující kultovní kapely Dillinger Escape Plain. Z ní pochází i Cantrellův bubeník Gil Sharone, který též bude na pražském koncertě hrát. Na pódiu je doprovodí druhý kytarista Tyler Bates (ex Marilyn Manson), baskytarista Greg Adrian, který je vyhledávaným studiovým muzikantem, klávesista Jason Achilles a hráč na steel kytaru Michael Rozon.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

JERRY CANTRELL Světlo a tma seattleského barda

Zatímco nestoři ze Seattlu, Alice in Chains, vydali svůj poslední albový zářez Rainier Fog před třemi a půl lety, lídr a hlavní skladatel skupiny Jerry Cantrell od té doby nelenil a vymetl šuplíky s nápady. Ty nakonec vydaly na novou desku Brighten, jež spatřila světlo světa koncem září. Je to třetí Cantrellova sólovka a dá se říct, že až na…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE