Joker’s IV představuje nový singl z připravovaného alba

DSC01130

Čerstvý vítr na české glamrockové scéně kapela Joker´s IV vypouští na Valentýna 14.2. do světa nový klip k singlu We Can’t Fight It z připravovaného alba Pink World. Stojí za ním světoznámý švédský producent Per Aldheim, který dlouhodobě spolupracuje například s kapelou Def Leppard. V době, kdy tato česká kapela se zahraničními ambicemi album začala připravovat bylo ještě cestování kvůli covidové pandemii značně omezené. A tak deska postupně vznikala velmi netradičním způsobem –⁠ na dálku. Nový singl je výjimečný tím, že jde o první baladu kapely. Kluci v ní zpívají o nevyhnutelném rozchodu s milovanou. Debutové album vyjde v letošním roce.

Joker´s IV se během covidového období rozhodli, že dobu koncertního volna využijí po svém – vyměnili nefunkční členy kapely za nové, u nichž se setkali se stejnou chutí jít “do toho” naplno a společně se posunout na úroveň zahraničních kapel. Tomu napomáhá spolupráce s uznávaným producentem, na kterého se dokázali napojit i přes zavřené hranice. Většina natáčení “růžového” alba Pink World se realizovala na dálku přes vzdálený přístup. Producent Per Aldheim, který má na svém kontě např. i nahrávky Def Leppard nebo Soilwork, se dokonce na desce objevuje jako vokalista. Při finalizování prvního singlu Be alive byli ve Stockholmu osobně totiž jen dva členové kapely, a tak do nahrávky zapojili i hvězdného hosta. Kvalita alba i přes netradiční způsob nahrávání dosahuje zvuku světové kvality –⁠ ani v některých českých rádiích nepoznávají, že za nahrávkou stojí kluci z Frýdku-Místku. Joker’s IV se nyní posluchačům připomínají novým singlem s tematikou nešťastné lásky.

“Tenhle song jsme nahrávali čtyři dny. Našim cílem bylo znít jako rodilí mluvčí a nepředložit fanouškům píseň s “českou angličtinou”. Rozchod nám přišel jako aktuální téma, protože pokud chcete uspět v muzice, a vůbec venku, musíte tomu obětovat fakt všechno. Ten kdo našel lásku, která to ustojí, měl by si jí vážit, protože to není samozřejmost,” upřesňují hudebníci.

Singl We Can’t Fight It z alba Pink World měl premiéru 10. února na Spotify a dalších online hudebních platformách, premiéra klipu byla tematicky naplánována na svátek Sv.Valentýna 14. února.

Odkaz na klip:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE