Josef Fojta a Emanuel Míšek – Všechno má svůj čas (reedice 2020)

vsechno ma svuj cas

Z recenze na album Vánoce v minulém čísle by se na první pohled mohlo zdát, že Josef Fojta a Emanuel Míšek spolu dělají muziku hlavně pro děti. To ale rozhodně není pravda, vždyť první větší albový projekt Všechno má svůj čas neobsahuje ani jednu podobně laděnou píseň. Deska vyšla už před deseti lety a vzhledem k velké poptávce a faktu, že už dlouho byla vyprodaná, přišel správný čas k jejímu znovuvydání. Právě díky němu si může tvorba obou najít nové posluchače a také si je nachází. 

Svou oblibu si najde u lidí, kteří v sobě nepostrádají romantiku, něhu, cit, klid, rádi poslouchají texty o lásce, přírodě i Bohu. Vždyť jen názvy skladeb Voda, Předjaří, Svatební či Kaštánek jsou v podstatě všeříkající. Stylově se album jemně dotýká více žánrů, nejcitelnější, ale jednorázový je na ní dotyk jazzu v Buď se mnou a celkovou jemnost nenaruší ani krásné zvuky elektrické kytary v Předjaří. Pestrost jmen umělců, kteří na desce hrají a zpívají, rovněž není tříštivá. Hlasy, jež zejména Josef Fojta vybral nejen z okolí sobě blízkého Slováckého divadla, jsou podobného ražení. 

Kristýna Daňhelová, která aktuálně zpívá na albu B-Side Bandu Folk Swings, si střihla jednu z nejkrásnějších skladeb Voda (v době natáčení jí bylo teprve patnáct let), Vendula Pančochová, Pavlína Hejcmanová či Katarína Mikulová nabízejí esence krásného ženského zpívání, jež především hladí ušní bubínky a duši. Nechybí ani mužské party, hlavně Tomáše Šulaje nebo i dnes kněze ve farnosti Brno-Komín Marcela Javory. Známější jména zastupuje Fojtova domovská formace Hradišťan s primášem Jurou Pavlicou v písních Obyčejný denKdyby. Však se na natáčení podílelo přes padesát lidí, a i když deska v délce příprav (třináct let) konkuruje Chinese Democracy od Guns N’ Roses, rozhodně není vyhozeným obřím balíkem peněz z okna, jako tomu bylo v případě slavné americké rockové kapely. Naopak je na ní vidět, že spolupráce obou pánů už dlouhodobě má svůj smysl a má co nabídnout i dospělým hudebním uším. 

 

Josef Fojta a Emanuel Míšek

Všechno má svůj čas (reedice 2020)

ANIMAART CROSSOVER

53:29

MILAN MENČÍK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE