Kanadsko-irští Bookie Baker se v klipu dívají na svět psíma očima

Novým videoklipem Miles upozorňuje kanadsko-irské duo Bookie Baker na připravované EP The 2nd. Dvojice hudebníků nyní žijících v Praze natočila video z pohledu psa běžícího za svým pánem.

„Držíme se citátu Toma Waitse o komponování krásných melodií vyprávíjích o strašných věcech. Napsali jsme skladbu, na kterou si lidé mohou v létě zatančit, byť nese těžké téma. Pro nás je píseň o té prázdnotě, co cítíte, jakmile opadne vzrušení po dosažení nějakého cíle. O tom, jak nikdy nenajdete uspokojení a máte neustále potřebu hnát se za dalším vrcholem. Přičemž dobře víte, že to nutkání nikdy úplně neukojíte,” říká kytarista a zpěvák Alex Montyro.

Bookie Baker na píseň přizvali houstlistku Madeleine Watson a bubeníka Antonína Procházku (Pražská komorní filharmonie, The Cupcake Collective, CCTV Stars, Emma Smetana a další). Video, stejně jako studiové nahrávání produkovala kreativní dvojice hudebníků za pomoci Elizabeth Quirós a koproducenta Ivana Číhala.

Kanaďan Alex Montyro a Ir Caolan O’Neill Forde se v České republice zabydleli po odstěhování z Číny. Tamní policie si za nepovolený koncert vysloužili sérii výslechů a zatčení, nakonec úplný zákaz koncertování. Z intenzivního zážitku se oklepali a našli nové útočiště právě v Praze. Bookie Baker koncertovali nejen v Asii, ale také v Německu, Švýcarsku či Irsku. Kombinace osobitého moderního folku se skutečnými příběhy v pozadí námětů skladeb jim vynesla účast ve výběru mezinárodní přehlídky Nouvelle Prague či koncerty na Rock for People nebo Festivalu Svobody.

Videoklip Miles:

Bookie Baker vydají během září další dva singly doprovázené klipy. Křest EP The 2nd proběhne 7. září na střeše Domu Radost v Praze.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA