Kanadský lazy-rocker Mac DeMarco vydává nové album a v srpnu zahraje v MeetFactory

Mac DeMarco (alias 26letý Kanaďan MacBriare Samuel Lanyon DeMarco) vydává letos „This Old Dog“ svoji třetí dlouhohrající desku a první od „Salad Days“ před 3 lety. Zároveň s kapelou vyráží na světové turné, během něhož se v neděli 13. srpna staví i v MeetFactory.
Styl Maca DeMarco (as dvaceti šestiletého MacBriara Samuela Lanyon DeMarca) se dá charakterizovat různě: blue wave, slacker rock nebo „jizz jazz“ (vlastními slovy hudebníka). Hlavně se ale vždy jedná o dech beroucí podívanou ve vyprodaných koncertních halách. Jeho lehce ušmudlaný zjev a charakteristická díra mezi předními zuby, záliba vysvlékat se na veřejnosti, to, že se nebere vážně, lehce střelené předělávky klasických rockových písní, které občas okoření výkřikem „Suck my dick!“ – buď ho můžete milovat, nebo nenávidět. Ať tak nebo tak, Mac DeMarco je bezesporu ve světě často neoriginálního kytarového světa naprostým zjevením. Na jeho vyprodaných koncertech máte pocit, že jste vlastně na jamu nějakého svého kamaráda, který je sice poměrně náladový, ale také velmi lidský, brnkající na kytaru a s úsměvem pobrukující příběhy, které občas přeruší nějakým interním vtipem. Bezesporu miláček publika.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=utdidBGSw5s[/youtube] Mac DeMarco se vždy řídí heslem „nahrát desku, aby byla lepší než ta předchozí“. Jeho poslední album Salad Days (2014) bylo ve znamení obrovského úspěchu, které sklízel jak na poli kritiky, tak u svých posluchačů. Se zatajeným dechem proto můžeme očekávat, že jeho nové album, které vyjde 5. května 2017, bude senzací roku. Dva do světa vpuštěné singly z nové desky – „My Old Man“ a „This Old Dog“ – jsou toho důkazem.
Nové album nicméně vznikalo v trochu jiném tempu než předchozí desky – v době, kdy se DeMarco odstěhoval z New Yorku do Kalifornie. „Myslel jsem, že album dodělám rychle. Pak jsem si ale uvědomil, že přestěhovat se z jednoho města do druhého a začít nový život, zabírá docela hodně času. Dřív to bylo – píši, nahraji a vypustím do světa! Bez problému.“ Tentokrát byl ale proces tvorby desky odlišný a mezi napsáním písní a jejich zveřejněním uběhla poměrně delší doba, kterou DeMarco charakterizuje jako čas, kdy své písně máte šanci docela dobře poznat.
S novým albem přicházejí i nové techniky a nástroje. Například použití akustické kytary pro nahrání demo nahrávek bylo pro DeMarca naprosto zásadním. Akustická kytara, syntetizátor, elektronické bicí, jedna píseň s elektrickou kytarou – to je základ nového alba. „Je to moje akustické album, ale zároveň to vlastně není vůbec akustické album. Jen to tak cítím. Jsem původem Ital, tak bych si tipnul, že to je taková italská rocková nahrávka.“
Své nové album představí Mac DeMarco v MeetFactory 13. srpna 2017.
Vstupenky:
490 Kč na www.meetfactory.cz
490 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
590 Kč na místě

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<