Kanadští Japandroids mají namířeno do pražského Futurum Music Baru

Kanadské indie rockové duo Japandroids, tedy Brian King a David Provse, nezapomnělo do plánovaných koncertních zastávek evropské části turné ke svému aktuálnímu albu Near To The Wild Heart Of Life zařadit také Prahu. Díky tomu se můžeme těšit na setkání s nimi a jejich energickou muzikou v pondělí 21. srpna ve Futurum Music Baru.
Japandroids vznikli v roce 2006 ve Vancouveru, první album s názvem Post-Nothing vydali o tři roky později a další tři roky na to, tedy v roce 2012, druhou desku Celebration Rock. Následující koncertní turné Celebration Rock Tour pak v podstatě zapříčinilo poměrně dlouhou pauzu. Začalo v brazilském Sao Paolu a během necelých dvou let kapela odehrála kolem dvou set koncertů ve čtyřiceti zemích světa, aby jej zakončila opět v jižní Americe, tentokrát v Argentině na festivalu Celebration Rock v Buenos Aires. Po něm Japandroids prakticky zhruba tři roky živě nevystupovali. Půl roku 2014 odpočívali a teprve pak začal tak trochu “nesměle” vznikat materiál na třetí, výše zmíněné aktuální album.
V jejich hudbě naleznete vlivy garážového rocku, punku i klasických rockových bardů typu Bruce Springsteena či Toma Pettyho. Jsou také další z kapel, která jasně potvrzuje, že pořádný rockový rachot se dá hrát i ve dvou.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qDpKOuQ7iNY[/youtube]

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA