Kapela I.V.M. natočila nový klip se silným příběhem

ivm

Skupina pochází z malebného Podivína na jižné Moravě z kraje vína. Není divu, že jeden ze členů I.V.M. propadl vínu, nutno upřesnit, že jeho pěstování, sklízení, zrání a stáčení. Ale ještě víc než vinice baví nejen kapelníka, ale celou partu, koncertování a práce na nových písních. Kapela má za sebou úspěch s povedeným klipem Já tě znám, kde s nimi tančí a účinkuje i herečka a zpěvačka Eva Burešová a producent Lukáš Chromek: https://www.youtube.com/watch?v=-GCNQHm9E18

V uplynulém roce plném omezení, měli  více než dost času na skládání a tak se rozhodli natočit nové album, které se bude jmenovat Exit 41 a bude na něm i nový singl Chvíli sám, který je zatím nejemotivnější skladbou, kterou skupina nahrála. Do této atmosféry, prakticky bez koncertů, totiž vpadla zásadní zpráva.

Každá píseň z alba má svůj příběh, ale to co bylo inspirací pro Chvíli sám není jednoduché ani veselé téma. Píseň vznikla v době, kdy zpěvákovi kapely, Radimu Pacalovi diagnostikovali těžké onemocnění.

„Loni jsem zažil nejtěžší chvíle v životě. V únoru mi diagnostikovali rakovinu slinivky a v tu chvíli se mi převrátil život doslova naruby. Později mi sice diagnózu upřesnili na neuroendokrinní tumor na slinivce, nicméně pořád šlo o vážnou situaci. Chodil jsem do lesa, který miluji a přemýšlel, co musím rychle dokončit a dodělat, protože nemoc asi půjde velice rychle. Někomu to může přijít hodně zvláštní, ale krom rodiny, což je pro mě přirozeně na prvním místě, jsem myslel taky na naši hudbu, kterou děláme, a abych stihl dodělat rozpracované písničky na nové album, protože jsem chtěl, aby po mě něco zůstalo.“ vypráví Radim Pacal z I.V.M.

„Vím, že Radim chtěl tehdy utéct pryč, být sám od všech, nechtěl ani chápat věci, co se kolem něj dějí, měl pocit, že okolí mu ani nerozumí…všechny ty proticovidová nařízení, volby, očkování a on chtěl být jen a jen sám. Dnes jsem pyšný na to, jak to Radim zvládl a doslova se obětoval i pro kapelu. Na léto jsme měli domluvené turné s Xindlem X a nechtěli jsme ho zklamat. Radimův stav se po operaci měnil ze dne na den. Dodnes si pamatuji, jak jsme jeli na první koncert a on se nadopoval obrovským množstvím prášků a čokolády, aby sebral veškerou svoji energii a vstoupil na pódium. Nikdo nic nepoznal, ale následně se z toho týden dostával, protože jeho tělo na to ještě nebylo připravené.” říká kytarista Svaťa Hřebečka.

Natáčení aktuálního klipu Chvíli sám bylo opět v režii Radima Věžníka, který stojí i za předešlými klipy, jako například již zmiňovanou filmovou píseň Vzpomínám nebo zatím nejznámější hit s Evou Burešovou Já tě znám. Nová píseň má specifickou atmosféru a text vystihuje nejen těžké zpěvákovo období, ale i atmosféru minulých měsíců. Podívejte se na KLIP zde:

 To že byla operace úspěšná a v současné době jsem v pořádku a v podstatě zdráv, považuji za zázrak a dává mi to chuť a sílu do další práce s kluky z kapely. Už se moc těším, až budeme moci představit písně z nového alba na našich koncertech.” doplňuje zpěvák Radim Pacal.

Co skrývají tři písmena I.V.M. v názvu skupiny? I.V.M.In Vino Musica aneb Ve víně je hudba. Jinak to ani nemůže být u hudební skupiny z jižní Moravy.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE