Kapela Naboso vydala své první autorské EP Napoprvé

Foto Naboso

Mladá pražská kapela Naboso pokřtila 8. 1. 2023 na prknech vyprodané Malostranské Besedy své historicky první kapelní EP s příznačným názvem Napoprvé. Na EP, které se nese ve stylu folk alternative představila 6 autorských písní, včetně singlu Jsem, který vyšel již v prosinci 2022 spolu s videoklipem. Celé EP (existující i ve fyzické podobě na CD) je k poslechu na Spotify, YouTube, či iTunes. Kmotry alba se stali Vítek Sázavský (Nerez) a Lenka Nová, kteří na slavnostním křtu zároveň vystoupili.

EP Napoprvé je hudebním debutem kapely Naboso, mladého uskupení pražských konzervatoristů, jejichž tvorba v sobě nese prvky alternativního folku, šansonu, ale také jazzu, soulu, funky či blues. Na EP představují 6 autorských písní, které začaly vznikat v období od jara 2020. Do té doby se kapela, jejíž kořeny sahají do roku 2014, věnovala především interpretaci folku, šansonu a jazzu. Vedle autorských textů se na EP objevují dvě zhudebněné básně, Píseň o Olivě od Jana Skácela, či Jsem Zdenka Krále, ke kterému vznikl i historicky první videoklip kapely. Na albu se představují Veronika Spiegelová (zpěv), Denisa Blaha (klavír/klávesy/vokály), Matouš Hron (kytary/vokály), Matěj Růžička (baskytara) a Libor Cejnar (bicí/perkuse). Album bylo nahráno ve studiu Svárov pod dohledem zkušeného Lukáše Martinka, o mix a mastering se postaral Adam Pakosta a Petr “Kakaxa” Fleissig. Album vzniklo díky úspěšné crowdfundingové kampani na platformě Donio, ve které kapela vybrala na podzim roku 2022 přes 80 000 Kč.

“Naše EP vzniklo díky neuvěřitelné (nejen finanční) podpoře našeho publika, které si poctivě budujeme už od roku 2014. Hlavně díky němu panovala na našem křtu ve vyprodané Malostranské Besedě od prvních tónů neopakovatelná atmosféra, ze které budeme ještě dlouho čerpat inspiraci a motivaci do další tvorby a hraní. To, že album pokřtili naše hudební vzory Lenka Nová a Vítek Sázavský, kteří spolu s námi také vystoupili, byla jen třešnička na dortu celé naší dosavadní kapelní cesty. Jsme za celou zkušenost moc vděční, doufáme, že se EP bude líbit a věříme, že rok 2023 bude ve znamení Naboso.”

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE