Karin Ann dává v novém klipu průchod pocitům, za které se zpěvačky často stydí

karinnn

Posun k dospělejší hudbě s doteky rocku, kterou pomáhal vypilovat spolupracovník Green Day nebo Rolling Stones Chris Lord-Alge. A k tomu působivý klip od italského režiséra Simone Bozzelliho, jehož poslední video pro Måneskin vidělo už 60 milionů lidí. V takové konstalaci vydává slovenská zpěvačka Karin Ann nový singl ke skladbě we’re friends, right?.

Videoklip:

„Na prahu mezi mými teenagerskými lety a dospělostí cítím, že moje nové zkušenosti a vývoj přinášejí do mého života změny. A ty se odrážejí i v tom, jak dělám hudbu nebo jak vypadám,“ říká Karin Ann, která nové pocity otiskla do skladby we´re friends, right?. Hudební aranž nejprve připravila se slovenským hudebníkem Tomi Popovičem, později do týmu přibrali pětinásobného držitele Grammy Chrise Lorda-Algeho. Ve skladbě vypráví o vztahu, který se mění v toxické přátelství. „Někdy, když je vztah toxický a vy se rozhodnete jej ukončit, nechcete druhou osobu ztratit úplně a pokusíte se být přáteli. Obvykle to nefunguje a vede to k tak silným emocím, že je potřebujete vykřičet, abyste se mohli pohnout vpřed,“ říká Karin Ann.

K videoklipu, který skladbu doprovází, napsala sama námět. „Chtěla jsem, aby video odráželo vzpomínky na šťastné okamžiky a na hněv, ve který se vše obrátilo. Myslím, že zejména zpěvačky se často stydí za to, že cítí negativní emoce jako je hněv, a to se mi nelíbí, protože to všechno jsou lidské pocity, které máme všichni a já jsem se jim ve videu nechtěla vyhnout,“ doplňuje hudebnice.

Italský režisér videoklipu Simone Bozzelli má za sebou šokující a rebelské video pro vítěze Eurovision 2021 kapelu Måneskin, které vidělo už 60 milionů lidí. Své neotřelé umělecké představy nechal otisknout i do klipu Karin Ann: „Nápad vzešel od Karin, a když mi ho řekla, zmohl jsem se jen na “OK, pojďme na to”. Věc, které si na ní cením nejvíce, je obrovský respekt a důvěra, kterou měla na natáčení. I když to byl její nápad, nechala mě, abych to udělal vizuálně po svém,“ dodává režisér, který na natáčení v italském Římě obsadil do druhé hlavní role známou britskou tiktokerku Whatsername (@whatsername1.0).

Karin Ann se českému publiku představí poprvé 8. 12. v pražském klubu Futurum Music Bar, kde zazní i její nový song we’re friends, right?. Veškerý výtěžek koncertu bude darován organizaci Amnesty International Česká republika na boj za lidská práva, a především podporu práv žen a menšin, do které se Karin Ann dlouhodobě zapojuje. Příští rok zpěvačku čeká turné s anglickou hudební hvězdou Alfie Templemanem, se kterým zavítá do Paříže, Bruselu, Berlína či Mnichova. Lístky ke koupi v síti Ticketlive: https://bit.ly/3HQ6z2f

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE