Karin Ann má nové EP. Je o vedlejších účincích toho, že jsme lidmi

karinan

Devatenáctiletá československá zpěvačka Karin Ann, která byla letos v širších nominacích na Ceny Anděl, vydává EP „side effects of being human“. Vznikalo na Slovensku, v Česku, Londýně a Kalifornii. Pod nahrávkou, která přináší kromě popu i více kytar a energie, jsou podepsaní prvoligoví producenti Chris Lord-Alge a Matt Schwartz.

Některé kytarové party natočil sólový kytarista Bon Jovi Phil X. Zpěvačka osmi písňovou kolekcí uzavírá dva roky na hudební scéně. Během nich stihla vydat 12 singlů, debutové EP, akustickou nahrávku a zároveň vyhrála anketu Žebřík nebo si jí všimli německý Bild, americký New York Times nebo aktuálně italský Vanity Fair. Kromě hudby na sebe upoutala pozornost i aktivistickými postoji na podporu práv menšin. Média v Evropě například zaznamenala její vystoupení v polské ranní televizní show Pytanie na śniadanie, kde hrála naživo s duhovou vlajkou a veřejně podpořila polskou LGBTQ scénu.

„Mezi prvním a druhým EP se změnilo tolik věcí. Hlavně to, že jsem se stala dospělou, což je samo o sobě velkou změnou,“ popisuje Karin Ann okolnosti vzniku nové nahrávky. Zatímco u té první měla představu, jak by měla znít a jaký lidský i hudební příběh vypráví, tentokrát o tom neměla ani ponětí. „Nové písničky vznikaly bez jednotné koncepce. Když jsem se pak ale na hotový materiál podívala, zjistila jsem, že mají společnou linku. Mluví se v nich o velmi světských tématech a problémech, na které narazí každý, když se stává dospělým. Tyto věci jsem si pojmenovala jako „vedlejší účinky bytí lidmi“, a tak se zrodil celý koncept“, vysvětluje zpěvačka.

Písničky jsou tak o nových vztazích a přátelstvích, které někdy skončí zklamáním, a především o vlastních rozporuplných pocitech, které jsou zvláště v dospívání alfou a omegou a ovládají mladé lidi uvnitř i navenek. „Nechci zabíhat do detailů, protože bych byla raději, aby se lidé mohli v mých písničkách sami najít,“ uzavírá zpěvačka. Vydání EP doprovází hudební video k melancholické skladbě „winter song“ – přímočaré zimní písni o smutku a otupělosti, které člověk někdy cítí, aniž by věděl proč.

Karin Ann – winter song (official video):

Skladby z nového EP zazní poprvé naživo na jarních koncertech evropského turné, kde bude Karin předskakovat vycházející britské hvězdě Alfie Templemanovi. Společně se zastaví například v Paříží, Kolíně, Bruselu, Hamburku, Berlíně nebo v Mnichově.

Singl s názvem looking at porn, který posluchači také najdou na novém EP, vyšel před měsícem. Ve Velké Británii měl premiéru na anglickém Radio 1 v legendární show Jacka Saunderse „Future Sounds“.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE