Karin Ann vydá první sólové album

KARIN ANN 080 (photo credit Cameron lindfors)

Československá zpěvačka Karin Anna zakončila v neděli třetím vystoupením svoji týdenní účast na prestižním showcase SXSW v americkém Austinu, kam se každý rok sjíždí přes 30 000 reprezentantů světového hudebního průmyslu a hudebních médií. Na svých koncertech v hlavním městě Texasu zahrála písně ze svého prvního sólového alba through the telescope, které bude od 10. května ve všech streamovacích platformách. Nahrávka vznikala pod producentským dohledem Benjamina Lazara Davise z americké kapely Okkervil River. Předznamenává ji singl false gold.

Karin Ann – false gold (official visualiser:

Nové album jedenadvacetileté zpěvačky je příklonem k folku, akustickému rocku a zazní na něm i odkazy na gothic disco. Karin Ann tentokrát ovlivnila tvorba písničkářů jako jsou Mazzy Star, Stevie Nicks nebo Hozier. Texty opět řeší témata lásky, identity a duševního zdraví. „Skrz through the telescope se nořím do hlubin svých emocí a zážitků. Nerada rozebírám význam textů svých písní, jsem raději, když si v nich sám posluchač najde něco podnětného pro sebe. Spolupráce na albu s Benjaminem a Willem byla pro mě zásadní. Vše do sebe perfektně zaklaplo a vytvořili jsme něco, na co jsme opravdu hrdí,“ popisuje Karin Ann.

Písničky z nového alba, včetně aktuálního singlu false gold, poprvé zazněly na SXSW v Austinu. Karin Ann tam dorazila ze svého debutového vystoupení na NY Fashion Week, kde vystupovala na akcích Césara Galindo a Fredericka Andersona. Aktuálně ji čeká koncert v GRAMMY Museu v Los Angeles. Ostatně komunita amerických hudebních cen Karin podpoří i tím, že její medailon zveřejní 28. března na oficiálních stránkách Grammy.com.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE