Karmen Pál-Baláž prozrazuje své největší obavy v novém soungu Pripútaná

Karmen Pal Balaz 12

Říká se, že pokud najdete v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede. Slovenská zpěvačka Karmen Pál-Baláž (25) ví o tom své a možná i proto se rozhodla jít s kůží na trh. Novinka Pripútaná je pro ni speciální hned z několika důvodů, přičemž odkrývá v ní i dosud největší část ze svého soukromí.

Karmen Pál-Baláž – Připoutaná:

Těžší chvíle v osobním i v pracovním životě, které se obvykle spojují s různými dilematy, ráznými rozhodnutími a odhodláními, se nevyhnuly ani zpěvačce Karmen Pál-Baláž. V jejím případě byly nahromaděné impulsy tak silné, až vyústily v novou skladbu Připoutaná. Tu rodačka z Rožňavy představuje veřejnosti právě v těchto dnech. Více o ní prozrazuje ona sama. Ne, nejde o lovesong, jak by se mohlo zdát. Pripútaná je o mně a o mé cestě. Je o tom, jak moc mě srdce táhne vykročit, vybočit z vyšlapaných cest a pohnout se za mými sny. Nicméně, sama sobě málo věřím, takže mě to doslova brzdí, připoutá k zemi a nepustí dál,“ říká upřímně. Zároveň netají, že píseň je pro ni obzvlášť cenná i z důvodu, že ji jako umělkyni opět posunula o kousek vpřed. Tato skladba je pro mě velký krok, poprvé jsem totiž autorkou textu i hudby, což je pro mě zbrusu nová zkušenost,“ těší se mladičká zpěvačka.

Inspirovala ji příroda
Když jsem si začala tuto písničku poprvé brnkat na kytaře a vymýšlet text, nedokázala jsem si ani představit, že by z toho jednou mohl být singl. Ale moc jsem o tom snila. První nápady k textu jsem dostala při večerní procházce v lese. Prvky z přírody jsou součástí textu, stejně jako mého života. Zpočátku to byly spíše krátké myšlenky, nemyslela jsem hned na to, že z toho bude text k písničce,“ zamýšlí se nad detaily, které souvisejí s tvorbou písně Pripútaná charismatická Karmen, a zároveň dodává: „I touto skladbou se dostávám blíže k tomu, abych si víc věřila. Je to pro mě splněný sen. Věřím, že se s její nosnou myšlenkou ztotožní několik lidí.“

Nezapomíná ani na fanoušky z Maďarska
Karmen Pál-Baláž netají, že na hudbě ji nejvíce fascinuje pocit volnosti, který při tvorbě a zpívání prožívá naplno. Je také známá svou tvárností a schopností přetavit do zajímavého zvuku zdánlivě nespojitelné. Její barva hlasu způsobuje lidem husí kůži, a ne nadarmo bývá mnohými označována jako slovenská Alicia Keys. I při finalizaci skladby Pripútaná vsadila na jistotu a potvrdila status absolutní profesionálky. Producentem skladby je Adam Ilyas Kuruc, jemu vděčím za to, že Pripútaná je na světě v této podobě. Jsem vděčná, že ho mé jednoduché demo oslovilo, šel do toho se mnou a společně jsme se dostali k výslednému znění skladby. O mix a master se postaral – z Maďarska známé jméno v hudebním světě, Szabó Zoltán. Kytary mi nahrával Peter Zajaček,“ upřesňuje jména důležitých spolupracovníků Karmen. Není pochyb, že i to přispělo k výpovědní hodnotě písně, která má už nyní potenciál stát se velkým hitem, navíc s pořádnou dávkou emocí. Ke skladbě Pripútaná je již připravena i maďarská verze, která bude brzy zveřejněna spolu s videoklipem.

Natáčení u moře
K poutavé písni jde také rovněž propracovaný vizuál. O krásný videoklip z Kanárských ostrovů se postaral Ondrej Kudyn, režisér a kameraman, s nímž Karmen v minulosti spolupracovala při skladbě Púšťam ťa. Klip jsme natočili během dvou dnů ještě v listopadu loňského roku. Součástí natáčení byla i fotografka Eva Tóbisz, která kromě toho, že zdokumentovala celé natáčení klipu, byla mi také oporou a pomocnou rukou. Málokdo by se nechal přemluvit na takové šílenství, cestovat tisíce kilometrů kvůli točení klipu, ale společně jsme to zvládli nad moje očekávání, byla to úžasná zkušenost,“ usmívá se dnes při této vzpomínce Karmen. Samotný videoklip má symbolizovat to nesmělé, smutnější já, kde moc chci, ale neumím se pohnout dál, a to v kontrastu s mojí svobodnou stranou, která se už více nebojí kráčet směrem, kterým mě srdce táhne,“ prozrazuje hlavní ideu klipu pětadvacetiletá umělkyně.

Nebát se žít
Všichni jdeme životem vlastní cestou a píšeme si svůj příběh. Každá cesta má ale různá, samozřejmě i temná zákoutí, ta moje nevyjímaje. Ale jsou to právě vize a touhy, které nám pomáhají vytrvat až do konce. Přeji každému jednomu z vás odvahu. Kráčejte dál životem za svými sny, a to i přes překážky či pocit, který vás – ale vězte, že jen zdánlivě, svazuje…,“ uzavírá Karmen.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE