Katarzia – Celibát

katarzia celibát

Interpret: Katarzia

Album: Celibát

Vydavatelství: Slnko Records 

Žánr: indie 

Stopáž: 42:29

Autor recenze: Milan Slezák

 

Recenze: 

Slovenská indie písničkářka Katarzia je svým způsobem takový alternativní hudební generační fenomén. Fanoušci obdivují její zpracovávání pro ně nosných témat, jiní do jejího světa zase tak snadno nepronikají a jen obtížně nacházejí něco, co by je výrazněji oslovilo. Nové album je tentokrát zahalené v elektronickém kabátu, do nějž ho oblékli přizvaní producenti Jonatan Pastirčák (Pjoni, Isama Zing), Aid Kid a další a posunuli náladu skladeb Katarzie kamsi do sfér introvertního, sféricky alternativního urban indie šansonu. 

Kaleidoskop pocitů a stavů hudební doprovod (byť zní poměrně střídmě) do jisté míry akcentuje. Pomáhá vyznít určitému vnitřnímu neklidu záznamů potrhaných vztahů, životních šrámů, citů, melancholie, náhlých smutků či drobných radostí a vyrovnávání se s tím vším, co běh dní přináší, ve specifickém dívčím světě přibližně tak mezi dvacátým a třicátým rokem života. Katarzia sama pak s vokálem pracuje také vcelku úsporně. V podstatě žádné dramatické výrazové odchylky, spíše do sebe uzavřený, jakoby místy trochu nesmělý či mírně nezúčastněný přednes. Za zmínku jistě stojí fakt, že zazní dvě skladby, v nichž Katarzia zpívá česky (jednou z nich je zhudebněný text básníka Václava Hraběte Blues o dešti), a dokonce i píseň v angličtině. 

Není to deska pro každého. Někoho zcela mine, jiný si možná najde nějaký úsek. Nepochybně se ale najde i okruh těch, pro které se stane hojně poslouchanou.  

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE