Kings of Leon – When You See Yourself

Kings of Leon when you see yourself

Rocková formace Kings of Leon složená z trojice bratrů a bratrance Followillových měla od začátku více fanoušků v Evropě než doma ve Spojených státech. Zejména po prvních dvou albech. Minimálně od čtvrté studiovky Only by the Night (2008) to ale přestává platit a třeba předchozí deska Walls (2016) zvítězila v hudebních žebříčcích na obou březích Atlantiku. 

Čtveřice se teď snaží na tento úspěch navázat. Stejně jako její producent Markus Dravs, žák Briana Ena, který spolupracuje také s Coldplay nebo Arcade Fire. Osmé album skupiny When You See Yourself je však přinejmenším jiné, umírněnější. Frontman Caleb Followill už tolik nenapíná svůj hlas, z textů náhle zmizela mladická drzost a jsou zralejší, a především hudební složka znamená ústup z dříve nabyté arénové slávy. Nejsou tu žádné hity, jako je Sex on Fire nebo Use Somebody, ale jedenáct písniček tvořících vyrovnanou kolekci. S výjimkou prvního singlu The Bandit, jenž je nejsvižnějším kouskem alba. 

Napoprvé může zaujmout také Golden Restless Age s výraznou basovou linkou nebo adrenalinová Echoing, ale jinak je to deska určená spíše k opakovanému poslechu, což rozhodně není na škodu. Naopak. Skrývá totiž řadu jiných překvapení. A ocenila to nejen kritika, ale i fanoušci, kteří pomohli aktuální novince na čelo hitparády ve Velké Británii i jinde. V USA bylo album nejvýše jedenácté, mezi alternativními a rockovými deskami shodně druhé. To samo o sobě ukazuje na sílu nového materiálu, jenž se snaží zbavit stínu karaoke hitů z dřívějších let a přejít volně mezi vyspělejší část publika.

 

Kings of Leon 

When You See Yourself

RCA   51:26

ALTERNATIVNÍ ROCK, ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE