Kings of Leon – When You See Yourself

Kings of Leon when you see yourself

Rocková formace Kings of Leon složená z trojice bratrů a bratrance Followillových měla od začátku více fanoušků v Evropě než doma ve Spojených státech. Zejména po prvních dvou albech. Minimálně od čtvrté studiovky Only by the Night (2008) to ale přestává platit a třeba předchozí deska Walls (2016) zvítězila v hudebních žebříčcích na obou březích Atlantiku. 

Čtveřice se teď snaží na tento úspěch navázat. Stejně jako její producent Markus Dravs, žák Briana Ena, který spolupracuje také s Coldplay nebo Arcade Fire. Osmé album skupiny When You See Yourself je však přinejmenším jiné, umírněnější. Frontman Caleb Followill už tolik nenapíná svůj hlas, z textů náhle zmizela mladická drzost a jsou zralejší, a především hudební složka znamená ústup z dříve nabyté arénové slávy. Nejsou tu žádné hity, jako je Sex on Fire nebo Use Somebody, ale jedenáct písniček tvořících vyrovnanou kolekci. S výjimkou prvního singlu The Bandit, jenž je nejsvižnějším kouskem alba. 

Napoprvé může zaujmout také Golden Restless Age s výraznou basovou linkou nebo adrenalinová Echoing, ale jinak je to deska určená spíše k opakovanému poslechu, což rozhodně není na škodu. Naopak. Skrývá totiž řadu jiných překvapení. A ocenila to nejen kritika, ale i fanoušci, kteří pomohli aktuální novince na čelo hitparády ve Velké Británii i jinde. V USA bylo album nejvýše jedenácté, mezi alternativními a rockovými deskami shodně druhé. To samo o sobě ukazuje na sílu nového materiálu, jenž se snaží zbavit stínu karaoke hitů z dřívějších let a přejít volně mezi vyspělejší část publika.

 

Kings of Leon 

When You See Yourself

RCA   51:26

ALTERNATIVNÍ ROCK, ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

Kings of Leon: Na průzkumu neprobádaných vod

Američané Kings of Leon se vrací po třech letech znovu na scénu. Začali tvořit pod štítkem nového labelu, odhodili křečovitou snahu tvořit hity a dovolili si vydat se volným krokem na dobrodružnou cestu experimentálního kombinování svého typického hudebního projevu a syntetických zvuků. Vznikla deska Can We Please Have a Fun, která si hraje s dynamikou i různorodými…

rockandpop

Pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Bad Joker’s Cream – Behind the Mask

BAD JOKER’S CREAM – BEHIND THE MASK STACEE ROXX – LEAD VOCALS, GUITARS TOMMY ACE – BASS, BACK VOCALS JAMIE LEE CASTER – GUITARS DAVE J. – DRUMS RECORDING: STUDIO „PANTHEON“ – LIVE RECORDING GM STUDIO – VOCALS TONDA RICHTER – ARRANGEMENT SWEET STACEE STUDIO – MIX/MASTERING ALBUM ART: MICHAELA PAULINI – PHOTOS JINDRA VRAGA…

rockandpop

Pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE