Klára Vytisková, Ester Geislerová a další znějí na Soundtracku Zrcadla ve tmě

zrcadla

Filmový debut režiséra Šimona Holého Zrcadla ve tmě, který sklízí skvělé recenze, zaujal kritiky i výraznou hudbou. Křehkou, melancholickou i taneční náladu snímku doprovázejí skladby s hlasy výrazných mladých českých zpěvaček Annabelle, Kláry Vytiskové, Sáry Vondráškové (Never Sol), Ester Geislerové, Terry, Evy Pašuldové, Hellwany nebo herečky Aleny Dolákové, jež ztvárnila hlavní roli. Kompletní filmová hudba nyní vychází jako soundtrack doplněný o písničky, které ve snímku nakonec nezazněly. Všechny složil a produkoval režisér Šimon Holý. S hudbou má ostatně velké zkušenosti. Stojí například za muzikou k filmu Všechno bude režiséra Olma Omerzua a na vlnách Radia Wave uvádí pořady Kompot a On-Air. Spolupracoval i na obou deskách Kláry Vytiskové.

Soundtrack:

Zrcadla ve tmě jsou příběhem mladé dvojice. Pár se snaží zachránit svůj skomírající vztah. Hlavní hrdinkou je mladá tanečnice Marie (Alena Doláková), která hledá svoje místo v životě, porozumění sobě sama a obtížně hledá vztahy s nejbližšími osobami v životě. Celovečerní prvotina režiséra přináší pohled na vztahy, sny a starosti lidí okolo třicítky.

Černobílý snímek měl být původně muzikálem. Všechny muzikálové scény byly nakonec vystřiženy. Holý napsal scénář, Zrcadla ve tmě režíroval i produkoval. „Hudbou jsem se snažil vytvořit sound osobního vesmíru hlavní postavy. Tedy to, co poslouchá, čím žije. Skladby jsou inspirovány osmdesátkami, devadesátkami i současnou hudbou. Berou si něco z každé dekády, a tím se myslím náš soundtrack odlišuje od jiných,“ vysvětluje Šimon Holý.

Na albu se střídá filmová hudba se zpívanými skladbami, složenými přímo pro film. „K jejich nazpívání jsem oslovil několik výrazných českých zpěvaček, se kterými jsem vždycky chtěl pracovat nebo s nimi už dělal. Další ženský prvek nakonec posílil téma filmu,“ doplňuje režisér.

Distribuční premiéra Zrcadla ve tmě se uskutečnila na konci září. Nyní se film vydá na další festivaly doma i v zahraničí.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE