Klub Nová Chmelnice přivítá velké jméno deathrockové scény, americké Christian Death

Ve čtvrtek 13. října se na scéně pražského klubu Nová Chmelnice představí jedna ze zásadních kapel světové deathrockové scény, američtí Christian Death, jejichž vznik se datuje do roku 1979 a jako rodné město je uváděno Los Angeles.
Ano, pravověrní fanouškové by možná namítli, že bez legendárního zakladatele souboru, Rozze Williamse, už to nejsou ti “praví” Christian Death. Takový už je ale svět muziky a kapel nejrůznějších žánrů. Sestavy se mění a změny se občas dotknou i těch zásadních pilířů.
Christian Death měli pro detahrock, potažmo gotickou scénu, značný význam. Na svých dávných albech Only Theatre of Pain (1982) a Catastrophe Ballet (1984) v podstatě definovali hranice stylu. A zajímavé nahrávky dokázali produkovat i po té, co po Williamsovi převzal kormidlo pevně do rukou Valor Kand (příkladem budiž třeba album Sex and Drugs and Jesus Christ z roku 1988).
Repertoár Christian Death je bohatý a můžeme se tedy jen dohadovat, jak čaroděj Valor se svou družinou poskládá koncertní playlist. Bude postaven z větší části na aktuální loňské desce The Root of All Evilution (nakonec, je to koncert v rámci turné k tomuto albu), budou zastoupeny třeba i výpravy do 80. let (jako např. Church Of No Return, Sleepwalk nebo This Is Heresy)? Na to odpoví asi až čtvrteční večer.
V něm se spolu s Christian Death představí také rakouští gothic okultisté Whispers In The Shadow, kteří přijedou do Prahy oslavit dvacet let své existence.
Lístky za 350 Kč v předprodeji a za 450 Kč na místě.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Y86eJ1SVYMc[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE