Květy – Květy Květy

kvety

Interpret: Květy 

Album: Květy Květy 

Vydavatelství: Indies Scope

Žánr: ALTERNATIVNÍ ROCK  

Stopáž: 42:03  

Autor recenze: ZDENĚK HEJDUK

 

Oceňovaná alternativní parta Květy shluklá kolem multiinstrumentalisty, zpěváka a výhradního autora repertoáru Martina „Evžena“ Kyšperského natočila další desku plnou toho, co se od ní čeká. Jsou to míchání bicích, kytar a syntetizátorů s akustickým pianem, houslemi či violoncellem v bohatých aranžích, nezvyklé textové obraty s obrovskou mírou obrazotvornosti, využívání ruchů a umělecky ztvárněný booklet z dílny Kyšperského doladěný grafikou Jakuba Horského.  

Hned úvodní pesimistická Do tmy s textem „Řítíme se do tmy tou největší rychlostí, co bude dál, to nikdo neví, nejsou žádné zprávy“ jako by vydávala svědectví o současném neveselém světě textem používajícím jen několik absolutních rýmů. Jinak zpěvák Kyšperský jen tak mimochodem trousí své absurdní příběhy, ať už jsou to milostný Robot, na který kapela natočila výtvarně povedený klip, Koňýk s melodickým zpěvným refrénem nebo Turné v Polsku, kde v obratu „… kazeta s kjůrama a depešáci…“ neodhaluje svou možnou hudební inspiraci, nýbrž náladu oné hudební zahraniční šňůry. 

Hodně tvrdá je Voskovec v Americe, milovníci brněnské čtvrti Bohunice si budou stoprocentně s chutí zpívat houpavý motiv písně Okolí špitálu s hudebním fórkem v závěru. Bigbít Uši s vrzajícími dveřmi, tleskáním a nevtipnějším textem na albu je plný slovních hříček. Překvapí vyznání showmanovi z jiného hudebního břehu coby dětskému idolu nazvané Nekonečný s ostrou kytarou a zdvojenými bicími. Stejně jako skupinu Lety mimo zaujala i Květy tradiční Zkouška sirén, v tomto případě coby úvod k další svérázné zamilované skladbě.  

Zdá se, že ani letos jméno kapely nebude chybět u nějakých těch nominací na výroční cenu, jichž už má požehnaně. A pro ty, kteří mají přece jenom raději přímočařejší rock a chtěli by si najít ke skupině cestu, doporučuji pustit si klip písničky Pojď s náma dál, již Květy napsaly na zakázku do filmu Na krátko. Co by za ní některé v tomto žánru vážně se beroucí kapely daly.       

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE