KYTARA PRO MAXIMA / když kytara pomáhá

Zpěvák a kytarista kapely Wohnout už od jara tohoto roku nechává podepisovat svou starou kytaru od významných osobností hudební i nehudební scény.  Příští rok ji chce vydražit, a zisk věnovat na dobrou věc.
Před zhruba patnácti lety jsem v prodejně ve Štěpánské ulici okem zavadil o jakousi červenou kytaru. Byla tam taková smutná a já se nemohl zbavit pocitu, že tam čeká právě na mě. Bylo zjevné, že kytara prošla několika úpravami, a i já ji osadil jiným snímačem a nechal přibrousit krk. Odehrála se mnou dva roky s Wohnouty a často jsem ji nosil na natáčení do hudebních pořadů či klipů. Poznala řadu klubů a festivalů, podívala se po celých Čechách i Moravě. Později mi docvaklo, že může udělat daleko víc, než se občas nechat pohladit po strunách. Vybral jsem pro ni lepší osud a rozhodl se pro akci na pomoc mému kamarádovi Maximovi.“ Uvádí Honza.
Maxim je malý kluk z vesnice, který má pochroumané zdraví a vyžaduje nákladnější péči. Cílem tak je tuto kytaru vydražit, a zisk věnovat právě na zdravotní péči pro Maxima.
Kytara tak s Wohnouty jezdí na všechny festivaly, Honza však dělá výlety i samostatně a přes veškeré komplikace se snaží získat podpisy nejen od hudebníků. Nakonec tělo nástroje zdobí mnoho významných podpisů, jako je třeba kardiochirurg Jan Pirk, cestovatel Miloslav Stingl, herec Pavel Liška, kytarista Radim Hladík, dobrodruh Steve Lichtag, zpěvačka Eva Pilarová, rapper Marpo, cellistka Terezie Kovalová, režisér Jakub Kohák, herec Vojta Kotek, kapely Chinaski, Monkey Business, Divoký Bill, Čechomor, Tata Bojs a mnoho dalších.
Každý je při podpisu vyfotografován, záznam je následně i s krátkým příběhem umístěn na facebookové stránky „Kytara pro Maxima“. Podpisů je aktuálně víc než sto.
Výsledkem celé akce bude dražba tohoto unikátního nástroje, ke kterému bude malá knížka s fotkami lidí, kteří se svým podpisem s kytarou spojili. Nebude už sloužit ke hraní, ale předám jí do rukou známého výtvarníka, který z ní udělá umělecký předmět. Jeho jméno zatím tajím.“ vysvětluje Honza.
Celá akce by se měla uzavřít v prvních měsících následujícího roku. Snad Maximovi co nejvíce poslouží.Díky firmě Jolana Guitars za pomoc při určení, o jakou kytaru se jedná. Vzhledem k úpravám to bylo těžké určit přesně. Pravděpodobně se jedná o Jolanu RK-120 nebo RK-130, spíš asi RK-130.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<