Lady Gaga – Chromatica

lady gaga chromatica

LADY GAGA

Chromatica

UNIVERSAL   43:08

DANCE-POP, ELECTROPOP, SYNTHPOP

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Lady Gaga prošla nejrůznějšími hudebními fázemi, v nichž dokázala zúročit veškerý svůj talent. A bylo jedno, jestli mělo její chameleonství artpopovou, swingovou či countryrockovou podobu. Více než pětatřicet milionů prodaných alb hovoří koneckonců za vše. A zatímco minule se na desce Joanne (2016) proměnila v normální ženskou a obešla se bez elektronického tuc tuc, tak nyní se rozhodla protančit střevíce. Šestá studiovka Chromatica z tanečního tempa téměř nevyjde. Tedy až na tři orchestrální předehry a umírněný duet Sine from Above s Eltonem Johnem, který se nakonec také sveze na taneční vlně. Dalšími hosty na albu, jež se natáčelo na různých místech v Hollywoodu, Los Angeles a New Yorku pod dohledem řady producentů, jsou americká zpěvačka Ariana Grande nebo jihokorejská dívčí skupina Blackpink. 

A výsledek? Leccos už předznamenal pilotní singl Stupid Love. Obsahově plytký o boji s depresemi a touze někoho znovu milovat, ale svou energií přesně zacílený do tanečních klubů, kde se jednotvárná diskotéková jízda předpokládá. A právě v tom může někdo vidět problém. Trochu opravdového vzrušení by totiž nahrávce neuškodilo. A nezachrání ji ani další rádiový singl Rain on Me natočený s neméně známou Arianou Grande nebo svižné tříminutovky Free Woman či Fun Tonight v první polovině desky. Druhá už se nedokáže ze zajetého stereotypu vymanit a nebýt vokálních kvalit zpěvačky a zajímavých aranží, například v písni 1000 Doves, mohla by i nudit. Ale nenudí, přestože to není nejsilnější nahrávka, jakou kdy Lady Gaga natočila. 

Je to především zábava určená k tanci, sice bez megahitů, jakým byl oscarový duet s Bradleym Cooperem Shallow, ale plná touhy po životě. Tedy nekompromisní popová deska s příchutí devadesátek, jež chutná i současníkům. Jak jinak si vysvětlit, že zvítězila ve většině světových hitparád, přestože ji přibrzdila pandemie. Tomu se říká happy end se vším všudy.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE