Lenny Kravitz vydává nové album, které v červenci představí na Colours of Ostrava

lenny

Na počátku jeho kariéry z něj měl být nový Jimmy Hendrix nebo Prince. On se však vzepřel veškerému srovnávání a vytvořil zcela originální koncept své hudby, kterého se drží dodnes. A s obrovskými úspěchy. Je rekordmanem hudebních cen Grammy v letech 1999 – 2002, kdy hned čtyřikrát za sebou získal tuto sošku za nejlepší mužský rockový vokální výkon. A dnes vydává své dvanácté studiové album Blue Electric Light, jemuž předcházely úspěšné singly Human, TK421 a Paralyzed.

Dlouho očekávané album Blue Electric Light je tady. Nová deska Lennyho Kravitze vychází dnes a obsahuje celkem dvanáct tracků, včetně prvních tří úspěšných singlů TK421, Human a Paralyzed. Lenny Kravitz se pro časopis Forbes svěřil s tím, že jeho nová hudba je odrazem nepřetržitého poznávání sebe sama a touhy být lepším člověkem. Návštěvníci festivalu Colours of Ostrava se o tom budou moci přesvědčit v červenci.

První album vydal v roce 1989 a od té doby oslovil miliony fanoušků. Jeho originální spojení žánrů černé hudby, ale i současného rock’n’rollu propojuje s charakteristickým a nezaměnitelným feelingem. Hity jako It Ain’t Over ’til It’s Over, Fly Away nebo Are You Gonna Go My Way se staly v devadesátých letech a na přelomu milénia stálicemi v hitparádách a playlistech světových rádií.

„Tato deska je zábavná. Je to oslava. Je to pozitivní. Je to smyslné, je to sexuální, je to duchovní. Jsou tam všechny věci, které rád řeším. Ale zábava je základ,“ nechal se slyšet Lenny Kravitz pro Forbes. S dovětkem, že v životě jde přece nejvíce o to být autentický. Na Colours of Ostrava přiveze Lenny Kravitz kromě jeho kultovních hitů i zbrusu novou show k nové desce. Fanoušci se tedy rozhodně mají na co těšit. Nová deska Blue Electric Light vychází 24. května 2024 pod hlavičkou hudebního vydavatelství Universal Music.

Další nová alba na letošním ročníku Colours of Ostrava

Kromě Lennyho Kravitze přivezou nové desky, vydané v tomto roce, i další hvězdy letošního ročníku Colours of Ostrava. Hity z nové desky Venus například zazní v podání švédské popové divy Zary Larsson. Album letos rovněž vydala éterická Emilíana Torrini, umělkyně Bat For Lashes nebo texaské trio Khruangbin, na které se těší množství fanoušků festivalu. Dále nové desky představí José James, Gary Clark Jr., The Caracal Project, Yogetsu Akasaka a Sutari. Množství nové hudby doplní koncerty dalších zahraničních i tuzemských umělců.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE