LinaKaro debutuje EP s názvem Healing

linakaro

LinaKaro, vlastním jménem Karolína Přibylová, semifinalistka Česko-Slovenské SuperStar 2015, se vrací zpátky na hudební scénu se zcela novou tvorbou. V rámci pěti písní, ve kterých mísí hip-hopové beaty s prvky R’n’B, soulu, taneční hudby a jazzu, představuje svůj vlastní originální zvuk, za nímž stojí producent Josef Abraham Mikulka alias Court Jester. Díky němu působí žánrově pestré EP celistvě. Lina současně představuje umělecky laděný videoklip k singlu Maybe We Are. Novinku je možné najít na všech streamovacích platformách od 11. listopadu.

LinaKaro zaujala již svým prvním singlem – Honey, s nímž bodovala na vlnách Evropy 2 a už třetím rokem se drží v playlistu. Na albu Healing však ukazuje svou novou tvář. Její texty vychází z vlastních životních prožitků. „Název Healing jsem zvolila jednoduše proto, že u všech pěti písních jde o proces uzdravení vypsáním se ze smutných událostí. Při psaní jsem se postupně oprošťovala od zbytečného balastu k větší autenticitě,” říká k názvu LinaKaro. Zpěvačka na albu spolupracovala s Angličanem Alasdairem Bouchem, který ji radil s gramatikou, výslovností a předával ji i své zkušenosti z hudebního prostředí.

Každý track má svou vlastní message. „Jako první vznikl nejintimnější song Medication, kde jsem se vypisovala ze smrti velice blízkého člověka, který si vzal život kvůli depresím. Looong Summer naopak o páru, který jede na zaslouženou dovolenou či výlet a z každodenního pracovního stresu se oba pomalu dostávají do relaxace až touze sexuálně experimentovat. Do You Feel The Same je o intenzivním letním úletu. Healing je takovou přidrzlou omluvou klukovi, kterého jsem potkala v zahraničí, ale opustila jsem ho kvůli tomu, že své místo cítím jinde,” uvádí Lina k jednotlivým skladbám.

Skladba Maybe We Are:

Celé EP doprovází také speciální umělecká grafická podoba ke každé písni, o kterou se postarala malířka a writerka Katka Kaplanová alias Vaga. Píseň Do You Feel The Same je doprovázena ještě lyrics videem, za jehož zpracováním stojí Denisa Keblová. Focení coveru EP měl na starosti Lukáš Kozel a Vaga fotku doladila grafickými prvky, aby se stylově propojila s ostatní grafikou.

Videoklip Maybe We Are natočil Martin Řezáč. Poukazuje na pozitiva města a umění si říct, že jsme hrdí na to, kde žijeme. Podpořit myšlenku živé kultury a nebát se ukázat svůj styl. Ve snímku je vidět pozvolný přerod z kancelářské šedi do pravého barevného „já”. LinaKaro plánuje na přelomu zimy a jara EP pokřtít. Současně pracuje na své nové tvorbě, na níž se opět podílí producent Court Jester. Další skladbu plánují vydat na přelomu rok.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE