Malina Brothers vydávají první autorské album

MB Sono web sirka 1
Malina Brothers vydávají první autorské album. Texty přispěla i Radůza.  Hudební projekt čistě pro radost, ve kterém se nemusejí dělat žádné kompromisy. Za takových okolností vznikla před více než dekádou skupina Malina Brothers, v níž se sešli bratři Malinové: bendžista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef společně s kontrabasistou Pavlem Peroutkou.
Na svých albech a vyprodaných koncertech se s lehkostí věnovali převážně převzatému repertoáru nebo křížili bluegrass s barokní hudbou. Tentokrát je všechno jinak. Aktuální album V peřejích je poprvé autorské. Zkušení hudebníci skladby věnují domovskému Náchodsku či řece Metuji. S texty jim pomohla písničkářka Radůza. Na desce hostuje i bubeník Boba Dylana Winston Watson.  
MALINA BROTHERS představují nové album V peřejích:https://youtu.be/-ne5H6tdk0w?si=6IQwwoGIQLWC6hxD
Videoklip V peřejích:

„Před třemi lety jsme vydali naše instrumentální album Baroquegrass. Od té doby uplynulo hodně vody a v nás postupně dozrála myšlenka nové desky, tentokrát ale velmi osobní, autorské – míněno, že jsme si písničky napsali opravdu sobě na tělo,“ říká kontrabasista Pavel Peroutka a dodává, že pozorný posluchač v textech uvidí obraz životů hudebníků samotných.   
 
Písničky jsou většinou o vyznání jejich domovině, objevuje se v nich i téma návratu. „Z písniček je cítit určitá nostalgie, návraty do dětství, kdy jsme se učili první akordy a naplno zažívali romantiku Pekelského údolí nad řekou Metují. Po mnoha letech jsme se navíc všichni sestěhovali zpět do Náchoda a znovu objevenou krásu rodného kraje vetkli do nového hudebního materiálu,“ doplňuje houslista Josef Malina.  
 
Skladby na album vznikaly lehce a podíleli se na nich všichni členové. „Například písnička Ledňáčci nad Metují byla hotová za odpoledne. Melodie mě napadla na zahradě pod pergolou a hned jsem ji poslal Radůze. A za dvě hodiny od ní přiletěl celý text. Bratr Pavel si zase pro své melodie dojel k Baltskému moři a k našemu kontrabasistovi promlouvaly skály a červená hlína při jeho výletech po Náchodsku a Kokořínsku. No a Luboš si pro svou instrumentálku došel v mysli až někam na divoký západ,“ popisuje houslista.  
 
Kromě Radůzy, která otextovala třeba Z odřených vlaků nebo Růži z Killarney, jejíž melodii napsal Charlie McCoy, přispěl jedním textem i písničkář Pepa Lábus a pět vlastních textů dodali sami hudebníci. Nástrojové obsazení nakonec bratři ve studiu rozšířili o irské hudebníky Eilis Lavelle (harfa) a Roberta Harveyho (flétna). Lubošův smysl pro western a hudební nadsázku vyústil k napsání partů pro lesní rohy do jeho instrumentálky Dostavník. Těch se nakonec zhostili David Minár z libereckého divadla a Mikuláš Koska z České Filharmonie. 
 
Ve skladbě Odjíždím do Kalifornie se nečekaně objevuje Winston Watson, bubeník Boba Dylana. „Potkali jsme se náhodou ve studiu Sono a požádali ho, jestli by nám nenahrál bicí do písně Odjíždím do Kalifornie. Když slyšel nahrávku, rozzářil se a řekl. To je jako kapela mý mámy! Právě na téhle muzice totiž vyrůstal a možná proto dokázal natočit bicí hned napoprvé,“ uzavírá bandžista Luboš Malina. 
 
Aktuální album kapela pokřtí na turné. Šňůra třiadvaceti koncertů začne 24. ledna dvěma koncerty ve Zlíně a potrvá až do konce dubna. Křty jsou naplánované na 27. ledna do brněnské Musilky, 28. ledna do Červeného Kostelce a 22. února do Městské knihovny v Praze. Celý seznam lze nalézt na webu: www.malinabrothers.cz/koncerty
Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

Malina Brothers První autorské album

Skupina Malina Brothers, v níž se sešli bratři Malinové – banjista Luboš, známý z formace Druhá tráva, kytarista Pavel a houslista Josef společně s kontrabasistou Pavlem Peroutkou, vydala páté album s názvem V peřejích. Na svých nahrávkách a vyprodaných koncertech se zatím věnovala převážně převzatému repertoáru nebo křížila bluegrass s barokní hudbou. Aktuální deska je první autorská. Texty na ni přispěla i písničkářka…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE