Marek Blažíček přichází se singlem Teorie velkého stesku

Teorie velkého stesku (1)(2)

Hypotéz na vysvětlení vzniku světa existuje celá řada. Marek Blažíček nyní přispívá se svou Teorií velkého stesku. Novým singlem, který posouvá žánrové škatulky kombinací poetického textu, sugestivního přednesu a tvrdého beatu. O ten se postaral Kryštof Domanja aka Don G.

„Rád píšu v noci, ale tenhle beat je tak strašidelnej, že když jsem si ho pustil, vybavily se mi všechny horory světa, takže jsem se musel schovat pod peřinu a nemohl psát. Fakt hodně atmosférická záležitost. To mě lákalo umocnit parafrází známé dětské říkanky, od které už samovolně vyrostl celistvý příběh zrození i zániku. Slunce, světa, člověka… kdo ví,“ komentuje téma skladby Marek Blažíček.

U úklidu do žánrových šuplíků se ale posluchač musí zarazit. Vzdáleně by snad šla nahrávka označit jako experimentální rap, člověku se vybaví skupina WWW Neurobeat… ale přesnější určení dál prokluzuje mezi prsty. Interpretaci neusnadňuje ani doprovodný videoklip, který vychází společně se singlem. Na svědomí ho má sám interpret a navazuje v něm na výrazné výtvarné provedení coveru Teorie velkého stesku. „Nechci lidem doručit pouze hudbu, ale komplexnější audiovizuální zážitek. Cover i video mají umocnit cestu do hlubin ducha posluchačova ucha. V klipu se nechávám rozkládat a zase skládat, ztrácet se a znovu nacházet v časoprostoru. Víc tak poodhaluji i osobní rovinu textu,“ dodává.

Pro Blažíčka jde o vůbec první kooperaci s Kryštofem Domanjou aka Donem G. Producentem, který jinak spolupracuje například s bratrským rapovým duem Maggi Gang, nebo rappery KaaRem a Fjodorem Ketem v kolektivu 6&2 . Vokály ke skladbě se pak nahrávaly ve studiu u Martina Píchy, který stojí rovněž za mixem a masterem.

Teorie velkého stesku vychází 22. března. Videoklip je k vidění na YouTube a nahrávku si můžete poslechnout na všech streamovacích platformách. Marek Blažíček tvůrce z Prahy. Těžiště jeho tvorby osciluje mezi literaturou, hudbou, performance a vizuálnem. Věnuje se také psaní textů pro další interprety a kapely.

Videoklip Teorie velkého stesku

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE