MAREXT přichází s prvním videoklipem\

2MS4377 3 1200x450 c default

Je tomu již deset let, co o sobě dal Marek Stojánek poprvé vědět, když se společně s dvěma svými přáteli exceloval v reality show X Factor. Ačkoliv to mohlo vypadat, že se na showbyznys vykašlal, on naopak na sobě v posledních letech pilně pracoval a nyní přichází s novým videoklipem ke svému hitu Frozen in Time pod pseudonymem MAREXT.

„Zmizel a nezmizel… celou tu dobu jsem pokračoval v show, jen ten byznys tomu chyběl,” směje se Marek, který podle svých slov pokračoval v tom, co dělal před X Factorem. „Dělal jsem divadlo a samozřejmě jsem v této době také rozvíjel svoji další vášeň a tou je elektronická hudba, takže jsem hodně produkoval, ale je pravda že jsem na sebe příliš neupozorňoval,” přiznává Marek s tím, že několik singlů vydal po různými názvy a pseudonymy.

„Pravdou ale je, že například singly Peace of God a Don’t Run pod pseudonymem MAREK mi vzali do rádia Kiss Morava a druhý na pražské Dance Radio, což mě moc potěšilo! To bylo tuším někdy v roce 2011 nebo 2012. Poté jsem měl lehce mrtvé období a moje inspirace odešla do věčných lovišť. Tedy alespoň to tak vypadalo, ale naštěstí se inspirace z této dovolené vrátila a já opět začal tvořit. V roce 2016 jsem vydal písničku v češtině s názvem Bohatej, to bylo pod pseudonymem ME a byla to jen taková sranda. V roce 2017 a 2018 jsem již pod finálním uměleckým jménem MAREXT vydal tři spíše nekomerční tracky a to Secret Land, Move Your body a Remember. No a jako poslední počin tu mám písničku Frozen in Time, kterou máte možnost nejen slyšet, ale také vidět, protože jsem k tomuto kousku natočil svůj první hudební klip,” popsal Marek, kterého do své stáje chtěli v minulosti přetáhnout i Eva a Vašek.

„Jako skupina Za 5 Dvanáct jsme od Evy a Vaška dostali nabídku na spolupráci. Chtěli v tom období měnit směr a začít s písničkami ze sedmdesátých let. S Ondrou a Terkou jsme tedy jeli k nim domů, kde mají své studio a jeden den jsme na zkoušku nahrávali nějaké písničky. Bylo to příjemné setkání, ale když jsme se vraceli zpět do Prahy, všichni tři jsme z toho měli zvláštní pocit a usoudili jsme, že to pro nás není cesta kterou bychom chtěli jít. S neskutečnou nervozitou jsem tedy ještě ten večer zavolal Vaškovi, že nebudeme mít zájem dál,” vzpomíná Marek Stojánek alias Marext na setkání s legendami dechovky.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE