Marilyn Manson – We Are Chaos

marilyn manson we are chaos

MARILYN MANSON

We Are Chaos

LOMA VISTA  42:27

GLAM ROCK, GOTHIC ROCK, NEW WAVE

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Provokatér, antikrist, nebo rockový exhibicionista? Na to se snaží už pojedenácté odpovědět americký zpěvák Marilyn Manson prostřednictvím studiového alba, které mělo zároveň pozvednout laťku předchozí s rozpaky přijímané desky Heaven Upside Down (2017). Manson na ní připomínal všechno možné, jen ne fenomén, o němž v devadesátých letech věděli všichni, kteří se zajímali o rockovou hudbu. Byl najednou vyčpělý jako zvětralé pivo a v momentech, kdy chtěl šokovat, působil až příliš lacině. O to překvapivější je jeho letošní návrat. 

Podstatnou měrou se na něm podílel producent Shooter Jennings. Tedy muž z úplně jiného ranku, jenž je znám především z oblasti country, ať už jako interpret, skladatel nebo producent (Johnny Cash, Willie Nelson, Kris Kristofferson a mnozí další). Naordinoval Mansonovi naprosto odlišný způsob skládání s důrazem na melodii, čímž se mu podařilo z bezradného zpěváka vydolovat zdánlivě nemožné. Ubylo hrubosti, přibylo citu, přestože se z textů dál line temný stín Mansonovy duše. 

Úvodní Red Black and Blue klame přitom říznou industriálností a zdá se, že vše zůstává při starém. Ale hned s další We Are Chaos nebo Don’t Chase the Dead je to úplně jiná liga, plná nápadů, zpěvných refrénů a glamrockové atmosféry sedmdesátých let. Nikde ani památky po chlapíkovi, který druhým naháněl strach. Stylově vybočil a vyplatilo se mu to. Použitím klavíru či akustických kytar překvapil jistě nejen sebe, ale i mnohé fanoušky a kritiky, kteří nad ním dávno zlomili hůl. Díky tomu zabodoval i komerčně a novinka We Are Chaos mohla konečně vystoupit ze stínu jeho rozkolísané kariéry. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE