Mario Šeparović & Band – Crosswalk

mario crosswalk

Název: Crosswalk

Autor: Mario Šeparović & Band

Vydavatel: vlastní náklad

Stopáž: 47:85

 

Dát dohromady ostravskou hudební skvadru s obrovským přesahem dokáže v současné době pouze umělec, který za něco stojí. Přece jen, je to tvrdý kraj a hudební nedostatky se tam často neodpouštějí. Mario Šeparović, původně Jugoslávec, avšak už dlouho Ostravák, nahrál desku, jež vychází z mixu funky, blues a poctivého rocku a nebojí se ji prezentovat jako velký počin. 

První věcí, kterou je nutno zmínit, je potenciál skladeb (jež mají hudebně na svědomí především Šeparović a Vojtěch Šňupárek) oslovit nejen zatvrzelé rockery, ale i posluchače napříč hudebním spektrem. Některé písně, kupříkladu 2-Faced Woman nebo Malta, zabíhají až do reggae rytmů, jiné, například September, se nebojí romantizujících pasáží se smyčci či pomalejšími tóny. Palestina je skladba, která oslňuje atmosférou, přestože je založena na jednoduchých, komorně znějících motivech a metaforicky zasněném textu, jenž jen dokresluje mužský vokál střídající se v refrénu s ženským (na svědomí jej má Teresa Polk, která převážnou většinu textů vytvořila). 

Není třeba zmiňovat hráčské kvality saxofonisty Michala Žáčka či klávesisty Pavla Sotoniaka. Kromě nich si kytarové sólo v typicky jižansky rockové Moving On zahrál Radek Pastrňák. Onen kalifornský sound a určitá nenásilná naléhavost se prolínají celou deskou. Výborná je práce s vokály, jež mají nerušivý zvuk a přitom naprosto jasně vystihují to, co mají. Čirý zvuk a „claptonovský“, lehce intelektuální projev je pro Šeparoviće doménou, která vůbec nepůsobí jakkoli nabubřele. 

Album se snad mezi další, možná na oko atraktivnější, produkcí neztratí. Spolupráce s poctivou muzikantskou entitou totiž tomuto hudebníkovi sedí a byla by škoda nedát jí šanci, ačkoli je pro mnohé na více poslechů.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE