Marta Kloučková natočila píseň s Ondřejem Pivcem

Zpěvačka Marta Kloučková natočila novou píseň „Jsi déšť“ s držitelem Grammy, úspěšným českým varhaníkem a producentem Ondřejem Pivcem. Ve výpravném klipu a textu poukazuje na povrchnost společnosti, která klade přílišný důraz na vizuální stránku života.

Marta Kloučková je nepřehlédnutelnou součástí české jazzové scény. Výrazná zpěvačka a skladatelka je známá například z vokální skupiny Skety nebo ze spoluprací s Vojtou Dykem či jako moderátorka pořadu Sedmé nebe. Její kvartet tvoří oceňovaní jazzoví hudebníci v čele s Davidem Dorůžkou a Jaromírem Honzákem, se kterými nedávno vydala příznivě přijaté album Stopa snu.

Nyní představuje společnou píseň „Jsi déšť“ s Ondřejem Pivcem. Ten se před několika lety stal nedílnou součástí kapely zpěváka Gregory Portera, se kterým v roce 2017 obdržel cenu Grammy. Sám byl v roce 2020 na Grammy nominován coby producent. Pivec je také držitelem dvou Cen Anděl v jazzové kategorii. Od roku 2009 žije a tvoří v New Yorku a je vyhledáván hudebníky z celého světa.

YT video:

„Píseň je o vnitřní síle. O intuici. O překonání strachu být sám sebou. Doba, ve které žijeme, na jednu stranu podporuje sebelásku a sebepřijetí, zároveň je ale velmi povrchní a klade přílišný důraz na vizuální stránku všeho – i nás, lidí. Ale v každém z nás je mnohem víc, než nám nabízí odraz v zrcadle a než lze zachytit na fotkách. Jak řekl Saint-Exupéry, „co je důležité, zůstává očím skryté“. I to jsem chtěla v písni zachytit, protože tohle téma mi rezonuje už delší dobu,“ prozrazuje pozadí vzniku skladby Kloučková.

Text písně napsala Marta Kloučková nejprve jako báseň. Hudební protnutí s Pivcem pak vzniklo zanedlouho při spolupráci obou hlavních protagonistů na benefičním projektu ČT Pomozte dětem. Ondřej Pivec se poté chopil i hudební produkce skladby společně s basistou Janem Jakubcem, který stojí za masterem. Bicí pak doplnil žádaný hudebník Roman Vícha. Vizuálně atraktivní videoklip je dílem režiséra Olivera Beaujarda.

Sponzorováno

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se