Martin Chobot představuje své Pootevřené dveře a videoklip To všechno z lásky

chobott

Skladatel a textař Martin Chobot se po ukončení svého působení v kapele Ewy Farné vrácí zpět na hudební scénu debutovou sólovou deskou Pootevřené dveře, na kterou již upozornil stejnojmenným singlem. Současně vydává druhý videoklip k písni To všechno z lásky, který ztvárnil vyhledávaný režisér Ondřej Urbanec. Sólové album čerpá z osobních životních pří-běhů a je jakousi formou terapie. Hudební produkce se ujal talentovaný muzikant Matěj Belko. Album vychází 25. listopadu a je k dispozici na všech streamovacích platformách.

Velmi intimní deska obsahuje celkem devět skladeb. „Písničky vznikaly samovolně. Většinou, když jsem trávil čas se svým malým synem, který chtěl, abych hrál na kytaru. Art’ovo narození ve mně probudilo mimo jiné i nevyřešená témata z minulosti, které jsem si potřeboval zpracovat. Tvoření textů a hudby je pro mě přirozená cesta, a tak jsem se začal z těch pocitů vypisovat. Často jsem u psaní myslel na konkrétní lidi, kteří mě buď k té písničce inspirovali, nebo na ty, kterým bych ji chtěl pustit,“ popisuje Martin Chobot.

Místy melancholická a temná témata Martin zpracovává s lehkostí a přináší na ně pozitivní pohled plný naděje. „Šťastné konce v písních je to, čemu chci věřit i já sám,“ dodává. O hudební produkci se postaral multiinstrumentalista a producent Matěj Belko, který zároveň nahrál basovou kytaru i klávesy, bicí na-točil Roman Vícha, smyčce Šimon Marek a se svými vokály pomohla Ewa Farna, která se velkou měrou podílela na tom, že album spatřilo světlo domácí scén.

Společně s albem vypouští Martin Chobot další videoklip, tentokrát k písni To všechno z lásky, která je jednou z nejosobnějších z celého alba. „K napsání mě inspiroval stejnojmenný dokument o domácím násilí, který vyšel v roce 2003. Měl jsem v té době od rodiny zakázáno se na něj podívat, protože v něm figurovala moje máma, která ve stejném roce zemřela. Teprve nedávno jsem se na něj podíval a vzápětí písničku napsal. Ve slokách jsem částečně citoval, co v dokumentu od žen zaznělo a refrén pak ukazuje pohled dítěte, které hádky vidělo, nebo slyšelo ze svého pokoje a nemohlo s tím nic dělat,“ komentuje vznik Martin.

Vizuální podobu ztvárnili herečka Pavla Dostálová a herec Karel Zima. Klip vznikl pod režisérským do-hledem Ondřeje Urbance, který stojí za prvním videem Pootevřené dveře a celou řadou oceňovaných videoklipů pro kapely Mirai, Tatabojs, Lake Malawi, Kapitána Dema a další.

Novou desku je možné najít na všech streamovacích platformách, kanále YouTube a webových strán-kách www.martinchobot.cz, kde je možné se také přihlásit k odběru novinek. Na sociálních sítích typu Instagram či Facebook však Martin není k nalezení. „Před pár lety jsem dospěl k názoru, že sociální sítě nejsou nic pro mě. Chápu, že dělat v dnešní době hudbu a nemít sociální sítě je trochu nesmysl, ale rozhodl jsem se to tak nechat a být spíše autentický a věrný svému přesvědčení. Zvu proto lidi ke kontaktu se mnou skrze mojí hudbu a třeba na osobní setkání na nějakém vystoupení,“ uzavírá Martin.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE