Martina Edoff – Unity

Martina Edoff, dle propagačních materiálů nová královna nordického rocku, vydává sólové album.

Říkal jsem si, že tak žhavé to s tím kralováním určitě nebude, přesto na mě čekalo po vložení Unity do přehrávače příjemné překvapení. Poté, co v minulosti spolupracovala Martina Edoff s řadou „umělců“ (namátkou Dr. Alban, Ace of Base, sic!), vrací se zpěvačka na místa, kde se nachází její hudební lásky, ke klasickému hard rocku.

Album Unity bylo zaznamenáno v legendárním Bohus Sound Studios ve Švédsku, jehož seznam „klientů“ zahrnuje jak legendární uskupení ABBA nebo rockery Status Quo (ti zde dokonce natočili svůj nejprodávanější singl Rockin ‘All Over The World). Producent a zvukař, Tobias Lindell, který na Unity s Martinou spolupracoval, je znám z minulosti například spoluprací se skupinou Europe. Tolik fakta.

Album čítá jedenáct položek slušně řemeslně zvládnutého hard rocku, kvalitně odzpívaného silným ženským hlasem, jež kupříkladu v našich končinách postrádám. Martina Edoff zvládá s přehledem všechny polohy (nazpívala si i část doprovodných vokálů) včetně nezbytných výšek a také občasných manýr, které ovšem k tomuto žánru tak nějak patří. Žádné experimenty a stylové veletoče, z reproduktorů se linou skvěle odsýpající rockové písně, okořeněné tu a tam metalovějšími riffy (Come Alive, vydařená závěrečná Caught In The Middle). Pochopitelně nesmí chybět „ploužáček“ (Spirit Of Light) ani klasická přímočará vypalovačka (I Am Mining), ovšem snadno zaměnitelná s podobně znějícími sdruženími se zpěvačkou za mikrofonem. Bohužel od poloviny alba, přesněji od písně Love Keeps Turning Away se na album vkrádají čím dál více momenty, které jsme již mnohokrát někde slyšeli, a dost často jsou plné hardrockových klišé.

Z bookletu CD, které nám vydavatelství Cargo Records poskytlo, nevyčteme, kdože je autorem hudby či textů, což je škoda. Nejspíš bychom si mohli o Martině Edoff udělat ucelenější obrázek. Takhle můžeme konstatovat, že je to vynikající zpěvačka s průměrným materiálem. Ale dobře zahraným a jako stvořeným k poslechu na cestách autem.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE