Marty Friedman – Tokyo Jukebox 3

MARTY FRIEDMAN tokyo jukebox 3

Americký kytarista Marty Friedman už dávno vystoupil ze stínu nejslavnější sestavy Megadeth. Minimálně hned poté, co z kapely v roce 2000 odešel a o tři roky později se natrvalo usadil v zemi vycházejícího slunce, aby se mohl dál hudebně rozvíjet. A to se mu skutečně podařilo. Nejenže má v Japonsku vlastní televizní show, ale je tam považován přinejmenším za kytarového boha. I díky tomu mohl obléct už potřetí do unikátních aranží japonskou hudbu, která je díky slušivému rockovému a heavymetalovému kabátu stravitelnější i pro zbytek světa, o to víc ale populárnější ve Friedmanově japonském koncertním repertoáru. 

Trilogie alb Tokyo Jukebox (2009), Tokyo Jukebox 2 (2011) a Tokyo Jukebox 3 mu navíc otevírá dveře do tamních nahrávacích studií a přitahuje stále více fanoušků. O slávu Friedmanovi ale nikdy nešlo. Na prvním místě bylo pro něho pokaždé poctivé kytarové řemeslo. A jeho otisk najdeme i na této novince, byť se může leckomu zdát trochu exotická. Zahoďme však předsudky a ponořme se raději do poslechu dvanácti nových kompozic včetně singlu The Perfect World nazpívaného s vokalistkou Alfakyun, který jako jediný napsal Marty Friedman. Vše ostatní jsou covery. Teprve potom lze zjistit, o jak precizní aranžérskou práci jde. 

Může se totiž směle rovnat s kteroukoli nahrávkou ostatních kytarových velikánů, aniž poznáme, odkud skladby pocházejí. A když, tak jen v nepatrných náznacích. Ale co víc, z desky dýchá optimismus a srší nápady. Dokonce jí nescházejí hity. Slovy Márdiho z Vypsané fiXy je na ní zkrátka „brutální všechno“. Nevěříte? Pak si pusťte písně Gurenge, Kaze Ga Fuiteiru nebo Sazanka a uslyšíte vydatný vodopád melodií tryskající z naprosto odlišné kultury. A právě v tom je hudba geniální, umí spojovat národy. Friedman navíc dokáže orientální motivy zužitkovat a vdechnout jim originální náboj. A k tomu je zapotřebí víc než hbité prsty. Možná i proto je pro Japonce něco jako bůh.

MARTY FRIEDMAN
Tokyo Jukebox 3
AVEX TRAX    52:00
INSTRUMENTÁLNÍ ROCK
ROMAN NEWS ZAHRÁDKA 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE