Matej Smutný vydává debutové EP ve znamení vztahů a cestování – Van Stories

smutny

Slovenský zpěvák a multiinstrumentalista Matej Smutný vydává svoje debutové EP. Matej nejčastěji nachází inspiraci pro své písně na cestách dodávkou. Odtud vznikl název EP Van Stories.

Van Stories je složené ze čtyř skladeb, kde každá představuje něco, co je podle autora nedílnou součástí každého vztahu. Jsou jimi radost (Elixir), smutek (Kitchen Dance), odhodlání (Fairytale) a závislost (Psycho Love). „Už jsem si zvykl na to, že svoje pocity neumím vyjadřovat při běžné komunikaci slovy a spontánně. Všiml jsem si ale, že hudbou je umím popsat velmi dobře, někdy nepřímo, v jinotajích, ale umím!“ dodává zpěvák.

Název alba se odvíjí od Matejovy vášně a tou je cestování. „Nejlepší nápady mě zastihnou vždy v autě a stejně to bylo i se skladbami, které vydávám na EP. Řídím svojí dodávku a najednou mě napadne nádherná melodie, které se neumím zbavit.“ Název Van Stories tedy Příběhy z dodávky celkem přesně popisuje, kde vznikaly základy těchto čtyř skladeb. Ve znamení cestování se nese i další část vzniku celého Van Stories. Matej EP natáčel v průběhu řady uplynulých měsíců na dvou různých kontinentech, což komplikovala i momentální pandemická situace. Ne vždy se tam mohl Matej setkat s producenty s Gilkicker Productions osobně, protože Rikki Scicluna žije na Maltě a Jacob Critch zase v Kanadě. Psycho Love a Fairytale, které vyšly jako singly si našly své posluchače kromě České republiky a Slovenska i například v USA a Velké Británii.

Na nahrávaní se podílela i Matejova kapela v sestavě Martin Bukový, Jozef Smutný, Radovan Oravkin a Samuel Kmotorka.

EP vychází na všech digitálních službách 12.11. a na CD 19.11.

EP na digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/VanStories

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE